Ekinci, isteğini kırmadı…

.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Hayati Harrani mahallesinde ikamet eden Kaya ailesinin yürüyemeyen kızları Senem’e akülü tekerlekli sandalye verdi. Başkan Ekinci’yi karşısında gören küçük Senem’in mutluluğu görülmeye değerdi.

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içinde ikamet eden, yardıma muhtaç vatandaşların dertlerine derman olmaya devam ediyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla ilçe sınırları içinde bulunan engellilere ulaşan ve taleplerini anında yerine getiren ekipler, vatandaşların da takdirini kazanıyor.  Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerinin saha çalışmaları esnasında tespit ettiği Kaya ailesinin küçük kızları Senem’in de akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı giderildi. Kaya ailesinin 3 kızından biri olan 10 yaşındaki Senem ortopedik engelli olduğu için günlük ihtiyaçlarını karşılamada zorluk yaşıyordu. Okula gidip gelmekte de zorluk yaşayan ve ancak annesinin yardımıyla gidebilen küçük Senem, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin kendisine verdiği akülü tekerlekli sandalye sayesinde artık ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılayabilecek. Küçük Senem’i evinde ziyaret eden ve sandalyesini veren Başkan Ekinci, insani dokunuşların önemine değindi.

Senem’le bir süre ilgilenen ve akülü tekerlekli sandalye kullanımı konusunda yardımcı olan Eyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, belediye olarak temel belediyeciliğin yanı sıra sosyal belediyecilik çalışmalarına da önem verdiklerini belirtti. İnsani dokunuşların önemine de vurgu yapan Başkan Ekinci,‘’ İnsanlara dokunmak gerekiyor. Haliyle de özellikle engelli insanlarımızın taleplerini yerine getirmemiz gerekiyor. Sosyal Belediyecilik anlayışı içerisinde göreve başladığımız günden bu yana herkesin bildiği gibi özellikle tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar da yaklaşık 100 akülü sandalye, 200’e yakın da manuel tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine dağıttık. İlçemiz sınırları içerisinde durumu müsait olmayan engelli kardeşlerimize, çocuklarımıza ihtiyaç duymaları halinde şartları uyulduğu anda bizler belediye olarak bu taleplerini yerine getiriyoruz. Senem gibi kızlarımızı mutlu etmeye, sevindirmeye çalışıyoruz. Senem tabi bu akülü sandalye ile günlük ihtiyaçlarını artık daha rahat bir şekilde yerine getirebilecek. Önceden okula gitmekte zorluk çeken kızımız artık daha rahat bir şekilde okuluna gidip gelebilecek. Senem kızımızın yüzünün gülmesiyle ailesinin de bizlerin de çevresindekilerin de yüzü gülmüş olacak. Bu tarz çalışmalar ufak dokunuşlar olmasına rağmen insani dokunuşlardır. Bizler insanlarımıza dokunmaya ulaşmaya devam edeceğiz. “ dedi.

Mutluluğu gözünden okunan Küçük Kız Senem ise Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142