Elektrik teli kopunca...

.

Elektrik teli kopunca...
banner206

 Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde etkili olan rüzgar elektrik tellerini kopararak yangına neden oldu.

Siverek ilçesi yeni sanayi sitesi arkasında bulunan küme evlerinde vatandaşların düğün kutlamaları yaptıkları esnada etkili olan rüzgar elektrik tellerini kopardı. Kopan elektrik telleri yangına neden oldu. Rüzgarın etkisiyle yangın tarlaya sıçradı. Vatandaşlar durumu hemen DEDAŞ yetkililerine ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen DEDAŞ yetkilileri kopan özel hat tellerinin enerjisini kesti. Kesilen enerji sonrasında itfaiye ekiplerine yangına müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık yarım saatlik çalışması sonunda yangın kontrol altına alındı.Yangından sonra vatandaşlar derin bir nefes aldı.

DEDAŞ yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, "Çiftçilerin bilinçsiz olarak arazilerini ikinci ürüne hazırlama sırasında yaktıkları anız yangınlar canlıların yok olmasına neden oluyor. Anız yangınlarında toprak zarar görüyor. Bizim elektrik şebekelerimiz zarar görüyor. Elektrik direklerimiz yanıyor. Buradan tüm çiftçilerimize sesleniyoruz anız yakmasınlar. Hem toprağa hem canlılara hem de toprağa zarar vermesinler ve kendilerini de elektriksiz bırakmasınlar. Bu konuda hassas davranmalarını istiyoruz’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 18:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 4 yıl Önce

Canlılara zarar veren sizsiniz DEDAŞ Bakanları arkanıza alarak desteklememize el koydunuz en büyük zarar sizden elektriği 9 saat kesen siz hastalara yaşlılarla bitkilere zarar veren sizsiniz

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142