Emlakçıyı kız kardeşi mi öldürttü?

Emlakçıyı kız kardeşi mi öldürttü?
Şanlıurfa'da, geçen ay işyerinde tabancalı saldırıda yaşamını yitiren emlakçıyı kız kardeşinin öldürttüğü ileri sürüldü.

Şanlıurfa'da, geçen 5 Mayıs günü 43 yaşındaki Osman Çelik, Bahçelievler Mahallesi'ndeki işyerinde tabancayla öldürüldü. Cinayetin ardından çalışma başlatan polis, öldürülen emlakçı Osman Çelik'in 2 milyon liralık bir arazi satışının ardından kız kardeşi Adile Basmacı ile husumet yaşadığını belirledi. Bunun üzerine polis, emlakçı Çelik'in kız kardeşini gözaltına aldı.

Basmacı, arazi satışının ardından payına düşen parayı alabilmek için 26 yaşındaki Mehmet Sait İncikuş'tan, emlakçılık yapan Osman Çelik'i korkutmasını istediğini, sonrasında yaşananlarla ilgisinin bulunmadığını söyledi. Kadının bu itirafının ardından polis, cinayet şüphelisi İncikuş'u da Kent merkezinde evinde gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan ve suçunu itiraf ettiği belirtilen İncikuş, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Öldürülen emlakçının kız kardeşi Adile Basmacı'nın da yeniden gözaltına alınıp 'cinayete azmettirmek' suçundan hakim karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142