Erdoğan, en büyük çadır kenti açtı

Erdoğan, en büyük çadır kenti açtı

 CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi'ndeki 35 bin kişilik kapasiteli Türkiye’nin en büyük çadır kentinin açılışını yapıp, kampta barınan Suriyeliler'i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile birlikte bugün öğle saatlerinde özel uçakla Şanlıurfa GAP Havaalanı'na geldi. Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve bürokratlar tarafından karşılanan Emine Erdoğan ve yanındakiler, ilk olarak Bozova İlçesi'nde kadınlar tarafından kurulan bir kooperatifi ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleştirilen ziyaretin ardından Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AFAD tarafından Suriye sınırındaki Suruç İlçesi'nde yapımı tamamlanan 35 bin kişi kapasiteli çadır kente geldi. Açılışı yapılacak olan çadır kentte görevliler Türkçe ve Kürtçe anonslar yaparak, kampta kalan sığınmacıları tören alanına davet edildi. Suriyeli çocukların oluşturduğu halk oyunları ekibinin gösterisiyle karşılanan Emine Erdoğan'a kampta kalan Suriyeliler yoğun ilgi gösterdi.

Suriye'nin Kobani kentinde IŞİD ile Kürt gruplar arasında çıkan çatışmalar sırasında sınırı geçerek Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için hazırlanan ve Türkiye'nin en büyük çadır kentinin açılışına katılan Emine Erdoğan’a, AFAD Başkanı Fuat Oktay brifing verdi. Emine Erdoğan'ın ziyaret ettiği çadır kent ve çevresinde polis ve askerler yoğun güvenlik önlemi aldı, ayrıca havada 2 helikopter de güvenliği sağladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142