Erdoğan'ın Urfa'ya geliş nedeni belli oldu.

.

Erdoğan'ın Urfa'ya geliş nedeni belli oldu.
banner206
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Kobanililer'e yardım malzemesi dağıtmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.  
Bilal Erdoğan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın ile birlikte Şanlıurfa'ya geldi. İbrahim Peygamber'in ateşe atıldığı yer olarak bilinen Balıklıgöl Platosu'ndaki Dergah Camii'nde namaz kılan Erdoğan, Hz. İbrahim'in doğduğu mağarayı ve yerleşkeyi gezdi. Şanlıurfalılar'ın yoğun ilgi gösterdiği Erdoğan, "Urfa bizim çok önemli bir medeniyet merkezimiz. Biz de hem ziyaret etmek, hem de ihtiyaç sahiplerine, Türkiye'ye sığınmak zorunda kalanlara yardımcı olmak için buraya geldik. Hayırlara vesile olur inşallah" dedi.
TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın, "Amacımız Kobani çatışması sebebiyle Türkiye'ye sığınan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, varsa ihtiyaçlarını gidermek istediğimizi göstermektir. Bölgeyi gezeceğiz" diye konuştu.
Erdoğan2ın Şanlıurfa'daki gezisine BŞB Başkan Vekili Mustafa Tepe, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol,eşlik etti.
Gezinin ardından yemek için otele dinlenmeye giden kafileyi, otel önünde Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük karşıladı. Kafile yemeğin ardından Suruç'a giderek, yardım malzemelerini dağıtacak.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142