Eyyübiye Belediyesi sporcu yuvası oldu

.

Eyyübiye Belediyesi sporcu yuvası oldu
banner206
Eyyübiye Belediyesi Kültür Müdürlüğüne bağlı Spor Birimi tarafından hayata geçirilen kurslara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin salon sporlarına verdiği önem de meyvelerini almaya başladı.

Eyyübiye Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesindeki Spor Birimi tarafından açılan kurslar vatandaşların yoğun ilgisini görüyor. Salon sporlarına verdiği önemi her platformda dile getiren ve desteğini esirgemeyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’yi, Eyyübiye Belediyesi bünyesinde yarışmalara katılan sporcular mutlu ediyor. Eyyübiye Belediyesi spor birimi tarafından açılan kurslara katılıp yarışmalarda başarılar elde eden sporcular, salon sporlarına verilen önemin boşa gitmediğini gösteriyor. Eyyübiye Belediyesi tarafından bir yıl önce kurulan Wushu Kung-Fu takımı kısa sürede önemli başarılara imza atmaya başladı. Müsabakalara GAP Arena Stadyumu Antrenman Salonu’nda hazırlanan 10 ve 35 yaş arasındaki 500 kişilik sporcu grubu Eyyübiye'ye ve Şanlıurfa'ya başarılar kazandırmaya devam ediyor. Milli Takım’a seçilen 10 başarılı sporcu da 2016 yılında Türkiye’yi uluslararası turnuvalarda temsil edecek.

Eyyübiye’de Uzakdoğu sporlarına ilgi her geçen gün artıyor. 2 yıl önce kurulan Eyuyübiye Belediyesi Wushu Kung-Fu takımı, disiplinli çalışmasının karşılığını madalyalar kazanarak alıyor. İlçedeki 10 ve 35 yaş arası sporculardan oluşan takım, Milli Takım Antrenörü Özcan Güngör eşliğinde müsabakalara en iyi şekilde hazırlanıyor. Haftanın 7 günü yapılan antrenmanlarda Wushu Kung-Fu tekniğini öğrenen 500 genç sporcu, fiziksel olarak da gelişerek geleceğe emin adımlarla yürüyor.

Eyyübiye Belediyesi formasıyla müsabakalara katılan Milli Takım Sporcusu Harun Koyuncu, kendilerine verdiği destekten dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür etti. Koyuncu,” 21 yaşındayım, 3 yıldır wushu sporunu yapıyorum. Wushu sporuyla birlikte hayatımda çok güzel değişikler oldu. Burada açılan Wushu sporu gençlere yönelik olduğu için böylelikle  gençlerden madde kullanımdan uzak kalmış oluyor. Bu projede Gençlik Spor ve Eyyübiye Belediyesi'nin katkısı çok oldu bu nedenle Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinciye ve Gençlik Spor İl Müdürü Murat Önen' teşekkür ederim. Biz sporculara verilen destek ne kadar çok olursa başarılarda gelmeye devam edecektir. Ben  2 yıl Türkiye şampiyonu ve 2 yıl Avrupa Şampiyonasında 2'inci oldum. Bayrağımızı da en şerefli şekilde dalgalandırmaya devam edeceğim. Kayseri'de yapılacak karşılaşmada da en iyi şekilde inşallah memleketimi ve Eyyübiye Belediyemizi temsil edeceğim. “dedi.

Milli Takım Antrenörü Özcan Güngür ise,” Şanlıurfa Eyyübiye İlçe Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Wushu sporunu çalıştırıyoruz. Yaklaşık 25-30 sporcumuzla bu sporu yapıyoruz. Türkiye Şampiyonası'nda bu yıl okullar arası bayanlarda Türkiye Şampiyonası'nda birinciliğimiz oldu. Yıldızlar ve Minikler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan öğrencilerimiz oldu. Ayrıca Büyükler Kategorisi'nde de iki kez Türkiye şampiyonu çıkarmamıza rağmen bu sene bir aksilik sonucu sporcumuz 3'üncü oldu. Şunda sporcularımızla çalışmalarımız devam ediyor.9 Haziran'da Edirne'ye Balkan Şampiyonasına katılacağız. Balkan Şampiyonası'ndan da derece ile dönmeyi hedefliyoruz. Eyyübiye Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ekinci bize çok güzel destekler veriyor. Bu nedenle kendisine çok teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2016, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142