Faili meçhul cinayetin faili belli oldu

.

Faili meçhul cinayetin faili belli oldu
banner206
Sekiz gün önce Urfa'nın Suruç ilçesinda yol kenarında ölü olarak bulunan Veysi Kurt'un "Apocu Fedailer" isimler bir grup tarafından öldürüldüğü öğrenildi.
 10 Temmuz günü Urfa'nın Suruç ilçesine bağlı Murat Mahallesi'nde yol kenarında ölü olarak bulunan Veysi Kurt'un 'Apocu Fedailer' isimli bir grup tarafından öldürüldüğü bildirildi. Fırat Haber Ajansı'nın verdiği habere göre daha önce Kobani'de savaşan Kurt, daha sonra Kobani'den ayrılarak Türkiye'ye geldi ve güvenlik güçlerine itiraflarda bulunduğu için öldürüldü. Grup Gaziantep'te 3 Temmuz'da Adil Fındo ve oğluna yapılan suikati de üstlendi.

"BENZERİ EYLEMLER SÜRECEK"
Fırat Haber Ajansı eylemi üstlenen grubun açıklamasını şöyle duyurdu:"10 Temmuz günü Urfa'nın Suruç ilçesine bağlı Murat Mahallesi'nde yol kenarında ölü olarak bulunan Veysi Kurt (Kawa Suruç)'un 'Apocu Fedailer' isimli bir grup tarafından öldürüldüğü bildirildi. Kendilerini Apocu Fedailer olarak adlandıran bir grup tarafından yapılan açıklamada Veysi Kurt'un kış aylarında Kobanê savaşı sürecinde direniş saflarından kaçtığı ve Kobanê'de yaşanan direniş sürecinde yer alan 30'u aşkın Kuzey Kürdistanlının Türk güvenlik güçleri tarafından yakalanmasını sağladığı belirtildi.Grup ayrıca 3 Temmuz günü Antep'te Adil Fındo isimli kişi ve oğluna yönelik yapılan suikastın da kendileri tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu.
Apocu Fedailer grubu yetkilileri, bu olayda oğluyla birlikte ağır yaralanan ve 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan Adil Fındo'nun DAİŞ'in Cerablus Dış İlişkiler sorumlusu olduğunu ve aynı zamanda DAİŞ ile MİT arasındaki bağlantıyı sağladığını ifade etti.Grup açıklamasında benzeri eylemlerin devam edeceğini bildirdi."
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2015, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142