Flaş.. İşte Ak Parti’den atılacakların listesi

.

Flaş.. İşte Ak Parti’den atılacakların listesi
banner206

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 'AKP'den atılacak 9 kişinin tam listesi' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan'ın yaptığı listeyi köşesine taşıyan Özkök, "Ben, dışarıdan biri olarak, her birinin karşısına yazacak en az 3 isim buldum." ifadelerini kullandı.

Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan, çarşamba günü kaleme aldığı "Kıl payı" başlıklı yazısında, "Hasılı kıl payı farkla EVET kazandı. Ama evet cephesinin gönüllerince kutlayamadığı bu sonuçların üstündeki tülü hafifçe kaldırdığımızda Tayyip Erdoğan sevgisi ve güveninin aldığı sonuç olarak okunuyor aynı skor…" diye yazmış. "Tayyip Erdoğan sadece Avrupa ve Türkiye'deki hayır bileşenlerine karşı kazanmadı bu yarışı… Kendisine ayak bağı olan iç setlere rağmen de kazandı" diyen Eraslan yazının devamında gitmesi gerekenleri ve yeni dönemde olacakları kaleme almıştı.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Sibel Eraslan'ın yaptığı listeyi köşesine taşıdı.

Özkök, ‘iç kale' savunucularının dışında, muhafazakâr kanatta, AK Parti açısından yapıcı bir tartışma başladığını savundu. Özkök 9 maddelik listeyi sıraladıktan sonra "Ben, dışarıdan biri olarak, her birinin karşısına yazacak en az 3 isim buldum.

Siz içerdekiler… Siz de deneyin… Eminim siz çok daha fazlasını bulursunuz." ifadelerini kullandı.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök'ün "AKP'den atılacak 9 kişinin tam listesi" başlıklı bugünkü yazısında ilgili bölümü şöyle:

‘İÇ kale' savunucuları dışında muhafazakâr kanatta bence AKP açısından yapıcı bir tartışma başladı.

Bu kanatta eskiden beri yakından izlediğim Sibel Eraslan, "Evet oylarını kimler düşürdü ve yeni dönemde olmaması gereken kişiler kimlerdir" başlıklı bir liste yapmış.

 

Buyurun birlikte bakalım:

BİR: "Son iki günde ortaya atılan eyalet sistemi laflarını çıkaranlar, sağda solda hızını alamayıp eski Türkiye'yi yıkıyoruz, devrim yapıyoruz diye caka satarken özellikle kadın seçmenleri korkutan şovmenler..."

İKİ: "Her lafına idam, kodes, vatan hıyanetiyle başlayan troller..."

ÜÇ: "Kibirden taş keseceğini düşündüğüm vekiller, kapıları rugan pabuçlarının uçlarıyla tekmeleyen bürokratlar..."

DÖRT: "Fotoğrafa girebilmek için birbirine dirsek atan örtülü mebuslar, sürekli insan azarlayan devlet destekli STK'lar..."

BEŞ: "Kültür ve sanattan bir türlü ellerini çekmeyen ihaleciler, çantacılar..."

ALTI: "Her yanı zebella gibi gökdelenlerle kuşatan müteahhitler..."

YEDİ: "Demokratik bir rejimin demokratik imkânlarıyla kurulmuş bir partiyi asrı saadetin devamı olarak sunabilen anakronik şaşkınlar..."

SEKİZ: "Televizyon kanallarını parsellemiş ve toplumsal hiçbir inandırıcılığı da, karşılığı da olmayan uğursuzlar..."

DOKUZ: "Birbirini sevmeyen ve birbirine güvenmeyen teşkilatlar, dava arkadaşlığı denen ruhu hayatta tatmamış olanlar..."

Kimdir bu yazdıkları...

Ben, dışarıdan biri olarak, her birinin karşısına yazacak en az 3 isim buldum.

Siz içerdekiler... Siz de deneyin... Eminim siz çok daha fazlasını bulursunuz.

 

Yazının tamamı için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142