Flaş!.. O çileye son!

 Flaş!.. O çileye son!
banner206
Elektrikte yapılan yeni düzenlemeyle birlikte vatandaşın abonelik çilesi artık sona erecek.
Abone olurken beyan yetecek kesinti artık SMS‘le bildirilecek

Elektrikte yapılan yeni düzenlemeyle birlikte vatandaşın abonelik çilesi artık sona erecek.

Akşam'dan Miray Çimen'in haberine göre, Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği, dün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürülüğe girdi. Elektrik kesintisi, elektrik faturaları, abonelik ya da abonelik iptali gibi birçok konuya değişiklikler geliyor.

- Yönetmeliğe göre elektrik tüketicisinin telep etmesi halinde elektrik kesintileri, kesintinin ne kadar daha devam edeceği gibi tüm bilgiler müşterilere SMS veya e-posta yolu ile gönderilecek. Vatandaşın bu durumu talep etmesi halinde elektrik dağıtım firması SMS veya e-posta ile bunu bildirmek zorunda kalacak.

ÇAĞRI MERKEZİ ZORUNLU

- Tüm elektrik dağıtım şirketlerinin çağrı merkezleri 7-24 saat çalışmak zorunda olacak.
- Vatandaş elektrik aboneliği başvurularını artık internet ya da telefon aracılığıyla yapabilecek. Mümkün olması halinde abonelik sözleşmeleri elektronik imzayla imzalanabilecek.
- Elektrik faturaları, kredi kartıyla ödenebilecek. Faturaların kredi kartıyla ödenmesine ilişkin usul ve esaslar kurul kararıyla belirlenecek.

YANLIŞ BİLGİ İPTAL SEBEBİ


- Abonelik başvurularında gereken bilgi ve belgeler bakımından da beyan esası getirildi. Şirketlerin abone olacak gerçek ve tüzel kişilerden onlarca belge istemeleri yasaklandı. Yanlış bilgide ise abonelik iptal edilebilecek.
- Tüketicilere, geriye doğru olarak 3-4 yıllık fark faturasının çıkarılmasının önüne geçilecek.
- Şirketler artık sayaç değişimlerinde para talep edemeyecek.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277