Flaş! YPG BEKLENEN AÇIKLAMAYI YAPTI

.

Flaş!  YPG BEKLENEN AÇIKLAMAYI YAPTI
banner206


YPG Sözcüsü, saldırganların Türkiye'den girdiğine dair bir suçlamaları olmadığı, DEAŞ'ın ilçeye batı ve güneyden sızdıklarını ifade etti.

Suriye'nin kuzeydoğusunda Türkiye'ye sınır Kobani'de terör örgütü DEAŞ militanlarının düzenlediği saldırıya ilişkin, Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) askeri kanadı Halk Savunma Birlikleri'nden (YPG) açıklama geldi. YPG Sözcüsü Redur Halil, saldırganların Türkiye'den girdiğine dair bir suçlamaları olmadığı, DEAŞ militanlarının ilçeye batı ve güneyden sızdıklarını ifade etti.

AA muhabirinin sorularını yazılı yanıtlayan Halil, DEAŞ militanlarının Kobani'ye Türkiye üzerinden girdiklerine dair iddiaları değerlendirdi. Halil, "Bizim Türkiye'ye resmi olarak bir suçlamamız olmadı. DEAŞ militanları kente batı ve güneyden girdi''ifadelerini kullandı.  Saldırının yapılış şekli hakkında ayrıntılar veren Halil, ''DEAŞ militanları şehre girdikten sonra bomba yüklü araç patlattılar. SonraYPG güçleriyle çatışma başladı. Saldıran DEAŞ militanlarının bir kısmı öldürüldü ve 3 militan kaçtı. Diğer bir grup militan ise şu an kuşatılmış durumda''dedi.

18 kişinin öldüğü, 40 kişinin yaralandığı saldırının ardından, çatışmalar ağırlıkla ilçe merkezinde devam ediyor.  Yaralıların birçoğu Türkiye'de tedavi altında.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142