Flaş!Operasyonun bir ayağı Urfada...

.

Flaş!Operasyonun bir ayağı Urfada...
banner206
 İstanbul'da sabah saatlerinde birçok ilçede yapılan eş zamanlı terör operasyonlarının terör örgütü IŞİD'e yönelik olduğu öğrenildi

 

3 İLDE BASKINLAR YAPILDI

 

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri ile helikopter destekli olarak Urfa, Kocaeli ve İstanbul'da eş zamanlı şafak operasyonları düzenlendi. Operasyon kapsamında İstanbul'da 27 adreste yapılan baskınlarda 20 şüpheli gözaltına aldı. Operasyon adreslerinden biri olan Gaziosmanpaşa Yıldız Tabya Mahallesi'nde bulunan bir apartman dairesine baskın düzenledi. Bu sırada polisin çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

 

Şüphelilerin Avrupa ülkelerinden IŞİD'e katılmak için gelenlerin Suriye ve Irak'a gidişlerini organize ettiği, yurtiçinden katılacakları diğer illerde bulunan şebeke üyeleriyle bağlantılarını kurduğu ve örgüte lojistik destek sağladıkları öne sürüldü.

 

ŞÜPHELİLER SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

 

Urfa ve Kocaeli'de gözaltına alınan şüphelilerin İstanbul'a getirilmesi beklenirken, İstanbul'da yakalanarak gözaltına alınan şüpheliler ise Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, daha sonra sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142