Genç Başkan mesaj yayınladı

Genç Başkan mesaj yayınladı
banner206

 Genç MİSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Emin Boz, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Boz, yayınladığı mesajında, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının heyecanını bir kez daha hep birlikte yaşadığımı belirterek, “Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinin bir meşalesi olarak; Samsun’a çıkışının yıl dönümünü kutladığımız bugün, "Türk Ulusunun Gençlerine”, Büyük Önder Atatürk tarafından bayram olarak armağan edilmesi onlara verdiği değerin ayrı bir göstergesidir. Ülkenin içinde bulunduğu duruma umutsuz bakmayarak, "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Büyük Önder Atatürk, Samsun'dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan bu büyük mücadelenin önderi olmuştur” dedi.

Tüm olumsuzluklara rağmen Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlere emanet olduğunu vurgulayan Başkan Boz, açıklamasında şunları kaydetti;

“Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını birkez daha saygıyla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142