GESAM üyeleri Urfa’da sergi açtı

 GESAM üyeleri Urfa’da sergi açtı
banner206

Urfa Medeniyet Turizm Araştırma Merkezi (URFAM) katkılarıyla düzenlenen GESAM Üyeleri Şanlıurfa sergisi açıldı.

Nevali Oteli’nde düzenlenen açılışa vali  yardımcıları    Cengizhan Yılmaz, Oğuz Şenlik, Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) Yönetim kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Altıntaş, URFAM Merkezi Başkanı Mehmet Çetin Aslan, Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Sabri Dişli, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Essum Aslan, ressamlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Serginin açılışında konuşan vali yardımcısı    Cengizhan Yılmaz, sergiyi açan URFAM VE GESAM’a teşekkür etti.

GESAM Yönetim kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Altıntaş da, 1986 yılında kurulan Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nin 5846 sayılı yasayla kurulmuş Türkiye’nin güzel sanatlar alanında Telif Hakları Hukukunun gelişmesi ve yaygınlaştırılması konusunda çalışmalar yapan bir meslek kuruluşu olduğunu söyledi. Altıntaş, sergiye katılan tüm davetlilere ve serginin açılışında desteği bulunan  URFAM Merkezi Başkanı Mehmet Çetin Aslan’a teşekkür etti.

Daha sonra bir konuşma yapan Aslan ise, Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği ile birlikte düzenledikleri bu sergiye katılan tüm sanatçılara ve katılımcılara teşekkür etti. Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik tarafından serginin açılmasında emeği geçen URFAM Merkezi Başkanı Mehmet Çetin Aslan’a teşekkür plaketi verildi. Daha sonra katılımcılar sergide görücüye çıkan eserleri incelediler.

Serginin ardından ise ‘Türkiye’de sanat eğitimi ve telif kavramı’ konulu bir panel düzenlendi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142