Haleplibahçe bahara hazırlandı

.

Haleplibahçe bahara hazırlandı
banner206

'Daha yeşil bir Şanlıurfa' hedefiyle Şanlıurfa merkez ve ilçelerde park yapım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi tarihi ören yerlerinde de yeşillendirme çalışmalarını yaparak yerli ve yabancı turistlerin daha sağlıklı bir şekilde ziyaretlerini sağlamayı hedefliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin talimatlarıyla içerisinde Türkiye'nin En Büyük Müzesi Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesinde bulunduğu Haleplibahçe Parkında yeşil alana 20 dönüme daha ağaç ve çimlendirme yapıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerince alanda yapılan çalışmalarda Elgona, Çalı defne, Piramit mazı, süs erik, mavi çam, top mazı, defne, süs elması ve hatmin cinsi ağaçlar dikildi. Bunun yanında alana çim ekilerek bahar mevsimine ve turizme hazırlandı.

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak merkezi olan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesinin içinde bulunduğu Haleplibahçe Parkı’nda 20 dönüm alan daha yeşillendirme çalışmasını yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hem yeşil alanı genişletti hem de parkın modern görünüme kavuşturulmasını sağladı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142