Haliliye Belediyesi 200 çocuğun kirvesi oldu

.

Haliliye Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında düzenlenen sünnet şöleni ile 200 çocuğun sünnet işlemi yapılacak. Sünnet Şöleninde konuşan Başkan Demirkol, geleneklerimizi devam ettirerek geleceği inşa ettiklerini kaydetti.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Kirvem Belediye Olsun” sünnet şöleni gerçekleştirildi. Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen sünnet şöleninde Haliliye'de ikamet eden 200 çocuk sünnet işlemi için kayıt yaptırdı. Alınan kayıtların ardından düzenlenen şölende ailelere tirit ikramında bulunuldu.

Sünnet Şölenine Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'un yanı sıra Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Sağlam, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Cemil Çadak, Bahattin Yıldız, Mahmut Barut, İbrahim Kaymaz, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yard. Mahmut Kırıkçı, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi İbrahim Halil Keşküş, Tabipler Odası Başkanı Dr Eyüp Şelli, Haliliye Belediye Başkan Yardımcıları; Osman Uludağ, Mehmet Selim Polatkan, Aysel Göncü, Meclis Üyeleri; Emir Elden, Erdal Deniz, Emin Coşkun, Mehmet Keskin katıldı.

Sünnet Şöleni ilk olarak Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kuran- ı Kerim tilavetinin ardından ilahiler okundu. Okunan ilahi ve duaların ardından sünnet kıyafeti giydirilen 200 çocuk kendileri için özel olarak hazırlanan tahtta hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haliliye Belediyesi olarak rutin belediyecilikte yapılan çalışmalara ilaveten sosyal belediyeciliğin en iyi örneğini sergilemeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Fevzi Demirkol, açıklamasında şunları kaydetti: " İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile insanın eşrefi mahlukat olduğunu bilen bir anlayış içerisinde, halkımızın her zaman duasını almak ve halkımızın her zaman yanında olmak için Haliliye Belediyesi'nin Meclis Üyeleri ile Müdürleri ile personeli ile her zaman halkımızın hizmetindeyiz.

 

BAŞKAN DEMİRKOL: GELENEKLERİMİZİ DEVAM ETTİREREK GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ

Haliliye'de doğmuş çocuklarımıza 'Haliliye'de Dünya'ya hoş geldin' diyerek annelerimize ve bebeklerimize ilk ihtiyaçlarını karşılayacak bir hoş geldin hediyesi verdik. Daha sonra çocuklarımıza kreşler açtık, Gündüz bakım evleri açtık ve açmaya devam ediyoruz. Gençlerimizle ilgili çeşitli çalışmalarımız var. Gençlerimizin istifade edeceği merkezler açtık, sınavlara hazırlık aşamasında yardımcı olduk. Kadınlarımızı tabi ki unutmadık. Kadın Destek Merkezleri açtık, destek merkezlerimiz her zaman kadınlarımızın hizmetindedir. Yine geçlerimize bir kültür merkezi, kadınlarımıza bir aile yaşam ve kadın merkezi inşa ediyoruz. Yaşlılık dönemindeki halkımızın kendini güvende hissetmesi adına 'Benim bir belediyem var' anlayışı içerisinde hayatlarını devam ettirmesi adına bir yaşlı bakım evi inşa ediyoruz. Dolayısıyla her yaştan her insanı, her kesimi hizmetinde çalışmaya devam ediyoruz. Bugün bu arada Haliliye'de hoş geldin diye karşıladığımız bu bebeklerimizin erkekliğe ilk adım attıkları bu günde inancımızın bir gereği olarak sünnet geleneğimiz var. Haliliye Belediyesi olarak gelenekten geleceğe dedik. Geleneklerimizi devam ettirerek geleceğimizi inşa ediyoruz. Bu sünnetleri yaparken bu gençlerimiz erkekliğe ilk adımı atarken 'Kirvem Belediye Olsun' anlayışı içerisinde bu sene 3'üncüsünü düzenlediğimiz toplu sünnet şölenine teşrif ettiniz. hepinize teşekkür ediyorum. Bizim geleneklerimizde kirve sıkıntılı günlerde yanında olan, Babadan daha yakın değil ama amcadan daha uzak değil. Yani kirve Babadan uzak amcadan yakın. Halkımızın da belediyemizi o mesafede tutması için 'Kirvem Belediye Olsun' anlayışı ile sünnet şöleninin 3'üncüsünü düzenliyoruz" diye konuştu.

 

ÇOCUKLAR BAŞKAN DEMİRKOL İLE ŞEHİR TURU ATTI

Başkan Demirkol ayrıca projede emeği olan Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi, Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri ve tüm doktorlara katkılarından dolayı teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından Haliliye Belediyesi Halk Oyunları grubu davul zurna eşliğinde mini gösteri sundu. Sünnet Şöleninin devamında Başkan Demirkol çocuklarla beraber otobüslerle Balıklıgöl'ü ziyaret etti. Dergah camisi ve Balıklıgöl'ü ziyaret eden çocuklar okunan duaların ardından hatıra fotoğrafı çektirdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü sünnet işlemlerinin 21 Ağustos 2017 Pazartesi günü randevu sırasına göre hastanelerde yapılacağını belirtti.


Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2017, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142