Hilvan Belediyesi Bilgi Evi'nden Büyük Başarı

190 öğrenciden 114'ü Türkiye'nin çeşitli üniversitelerine yerleşti

Hilvan Belediyesi Bilgi Evi'nden Büyük Başarı
banner206

Hilvan Belediyesi'nin eğitime destek amaçlı olarak 2016 yılında temelini attığı Bilgi Evi, bu sene de yüzlerce öğrenciyi Türkiye'nin çeşitli üniversitesine yerleştirerek yeni bir başarı kaydetti.

Hilvan Belediyesi tarafından GAP İdaresi Başkanlığı, Hilvan Kaymakamlığı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile eğitim hizmetleri amacıyla başlatılan Bilgi Evi'nde üniversiteye hazırlık eğitimi gören 190 öğrenciden 114'ü  Türkiye'nin çeşitli üniversitelerine yerleşti.

Büyük bir özveriyle öğrencileri eğitim Türkiye'deki çeşitli üniversitelere yerleştirmede büyük emekleri olan Bilgi Evi öğretmenlerini ziyaret eden Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, öğretmenleri tebrik ederek çabalarından ötürü kendilerine teşekkür etti.

Yaptığı ziyarette, sonuçları değerlendiren Bayık 'İnsan ve gelecek odaklı çalışma hedeflerimiz arasına aldığımız eğitime desteklerimizin böyle güzel sonuç vermesi hepimizi sevindirmiş, mutlu etmiştir. Bilgi Evi'nde üniversite hazırlık eğitimi gören öğrencilerimizin büyük çoğunluğu Türkiye'deki çeşitli fakültelere yerleşmiş ve büyük bir kısmı da Meslek Yüksek Okullarına yerleşmiştir. Geri kalan diğer öğrencilerimiz ise puanları yetmesine rağmen tercih hakkını kullanmamıştır. Bu başarının elde edilmesinde büyük emekleri olan ve bize haklı bir gurur yaşatan tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkür eder, öğrencilerimize de başarılar dilerim' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277