HRÜ’de 2’nci çocuk kampüsü açıldı

HRÜ’de 2’nci çocuk kampüsü açıldı
banner206

Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(HARÜSEM) aracılığıyla daha önce Yenişehir semtinde açılan çocuk kampüsünün ikincisi, Osmanbey yerleşkesinde hizmete girdi.

Osmanbey yerleşkesinde çocuk kampüsünün açılış törenine Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Harran Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abuzer Pınar, HARÜSEM Müdürü Doç. Dr. Celal Ağan, Öğretim Elemanları, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasına çocuk eğitimine verdikleri öneme değinen Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, “ Çocuklarımızın geleceği, ülkemizin geleceğidir. Bu yönde gösterdiğiniz gayretten dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Çocuklar bizim istikbalimizdir, devletimizin ebediyen devam etmesi için çocuklarımız bizim umudumuzdur. Buradaki eğitimin çok kaliteli olacağını, burada yetişen evlatlarımızın çok başarılı olacağını düşünüyorum. Çocuklarımızın iyi yetişmesine gayret edenlere desteğimiz tamdır” diye konuştu.

 

"EVLATLARINIZI GÜVENLE BIRAKABİLİRSİNİZ"

HARÜSEM bünyesinde açılan 2. Çocuk kampüsüne tüm çalışanların evlatlarını rahatlıkla bıraka bileceklerini söyleyen Harran Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Şerafettin Çelik, “Böyle bir mekânın kampüs sınırları içerisinde açılması bizim için iyi bir şanstır. Özellikle çalışan personelimiz açısından evlatlarını güvenle bırakabilecekleri, arzu edilebilecek bir eğitimi alabilecekleri bir merkezimiz olacaktır. Buradaki farklılık, akademik personelin burada eğitimde rol almasıdır” dedi. Çocuk kampüsünün bölgede ilk olduğuna dikkat çeken Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Necmettin Elmastaş “ Bu kampüsün açılmasında özellikle en büyük katkıyı veren Sürekli Eğitim Merkezimizdir. Kampüs Yenişehir semtinde açıldığında beraber bir takım çalışmalar yaptık ve yaklaşık dokuz ay sonra bu kampüsümüzü de hizmete açtık. Bu kampüsler Şanlıurfa için çok önemlidir. Bölgede böyle bir kampüs yok, Güneydoğu Anadolu bölgesinde bir ilki gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

 

"HARÜSEM İLKOKUL VE KOLEJİ AÇIYOR"

Yeni açılan Çocuk Kampüsünün Türkiye’nin ve Şanlıurfa’nın sayılı çocuk yetiştirme merkezlerinden biri olarak tasarlandıklarını dile getiren HARÜSEM Müdürü Doç. Dr. Celal Ağan, “Burada alanıyla ilgili, üniversitedeki uzman hocalarımız eğitim verecekler. Resim, müzik, beden eğitimi hocalarımız eğitimde aktif rol alıyorlar. Burayı açmamızdaki asıl amaç hastanemizdeki personelimizin isteği oldu, personelimizin buraya sahip çıkmasını bekliyoruz” diyerek, Harran Üniversitesi bünyesinde ilkokul ve kolejimizin alt yapısını hazırlıyoruz. En kısa zamanda iki okulumuzu da açacaklarını dile getirdi. Açılış sonrasında protokol üyeleri kampüsün içerisini gezdiler. Çocuklarla bire bir ilgilenen protokol üyeleri bir de hatıra fotoğrafı çektirdi. Faaliyet çocukların okuduğu şiir, dua ve özel gösterileriyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142