HRÜ’de yeni bölümler açıldı…

.

HRÜ’de yeni bölümler açıldı…
banner206

Harran Üniversitesi, 2017-2018 Akademik Yılına yeni açılan bölümleriyle giriyor.

Bu yıl hem örgün hem de ikili öğretim olarak ilk defa öğrencilere kapılarını açacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük bölümüne örgün ve ikili eğitime 50’er kişilik kontejan açılması yanı sıra Harran Ailesine beş yeni bölüm daha ekleniyor.

Mühendislik Fakültesi bünyesinde açılan ve tercih edecek öğrencileri nitelikli bir eğitim kadrosu ile buluşturacak olan Harita Mühendisliği Bölümü, örgün ve ikili öğretimiyle toplam 80 kişilik kontenjana sahip olacak.

Yeni çağın gereksinimlerine uygun olarak Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksekokulunda açılan bir diğer bölüm ise İş Sağlığı ve Güvenliği. Mezun olduğu andan itibaren sektörün her kolunda yer alabilecek nitelikli eleman yetiştirilmesini amaçlayan Harran Üniversitesi, İş Sağlığı ve güvenliği bölümüne toplam 60 kişi alacak.

Öğrenim gören öğrencilerin iş yaşamına tam donanımlı hazırlanmasını amaçlayan Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksekokulu ise 2017-2018 eğitim yılında ikili eğitim olarak açtığı iki yeni bölümle öğrencilerini bekliyor. Bilgisayar Programcılığı bölümü 60 kişilik kontenjan açan Birecik Meslek Yüksekokulu ayrıca Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programına 70 kişilik kontejan açtı.

Şanlıurfa Teknik Bilimler MYO Bilgisayar Programcılığı 2017-2018 yılında 40 öğrenci alacağı açıklanırken, Viranşehir MYO Çocuk Gelişimi bölümü de 40 öğrenci alacağı açıklandı.Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142