İhlas Haber Ajansının açtığı sergi yoğun ilgi gördü

.

İhlas Haber Ajansının açtığı sergi yoğun ilgi gördü
banner206

Şanlıurfa’da, İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından 15 Temmuz ihanet gecesinde yaşananların konu edindiği fotoğraf sergisi açıldı.

İHA Muhabirlerinin objektiflerine yansıyan 60 fotoğrafın bulunduğu serginin açılışı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İHA Genel Müdürü Hamit Arvas, İHA Haber Koordinatörü İrfan Altıkardeş, İHA Gaziantep Bölge Müdürü Ahmet Orhan Akın, Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Müftüsü İhsan Açık, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Gap İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, İl Jandarma Komutanı Mustafa Kemal Timuroğlu, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ilçe kaymakamları, çok sayıda kurum müdürü, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

 Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonuna geçen ziyaretçiler, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı gece İHA Muhabirleri tarafından çekilen ve tüm dünyaya servis edilen fotoğraf karelerini bulunduğu sergiyi gezdi. İHA Genel Müdür Hamit Arvas ve İHA Haber Koordinatörü İrfan Altıkardeş, ziyaretçilere fotoğraf karelerinin nerede ve nasıl çekildiği hakkında bilgi verdi. İhlas Haber Ajansı Genel Müdürü Hamit Arvas, eserleri Şanlıurfa'da sergilemekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Sergiyi gezdikten sonra bir değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İhlas Haber Ajansı tarafından böyle bir serginin büyük anlam ifade ettiğini belirterek"15 Temmuz tarihi, milletimizin kendi iradelerine sahip çıkması, demokrasi anlamında ve yine darbelerin son bulması adına tarihe altın harflerle yazılmıştır. Ben tekrardan şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize ise nice sağlıklı günler diliyoruz. Bu tarihin geleceğe taşınması ve unutulmaması gerekiyor. Tüm bu çerçevede bu sergimizin de çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Tüm Şanlıurfa halkımızı sergimize davet ediyorum" dedi.

 

15 TEMMUZ'U HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz'un ruhuna uygun bir program olduğunu ve İhlas Haber Ajansını kutladığını dile getiren Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise, "15 Temmuzla ilgili bir hafta süresince programlar gerçekleştirilecek. Bu programlara tüm vatandaşlarımızı tekrardan davet ediyorum. Günün anlam ve önemine uygun etkinlikler gerçekleştiriyoruz. 15 Temmuz, Türk milletini oluşturan bu aziz milletin yeniden dirilişinin ve ruh bulmasının günüdür. Dolayısıyla bu ruha anlamlı bir şekilde tüm programlarımızı halkımıza sunmanın gayreti içerisindeyiz. Şehitlerimizin hepsinin ruhu cennet olsun. Birlikteliğimizi beraberliğimizi göstererek böylesine bir program düzenledik. Tanklar karşısında kahramanca duran, son teknolojik silahların karşısında canını siper eden babalarımız, kadınlarımız ve tüm kardeşlerimizi tekrardan yad ediyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142