İlçelerde de halk sokağa döküldü

.

İlçelerde de halk sokağa döküldü
banner206
 Şanlıurfa’nın hemen hemen tüm ilçelerinde darbe girişimine karşı vatandaşlar sokaklara döküldü.

 

Siverek darbe girişimine karşı sokağa döküldü

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde darbe girişimine karşı halk sokaklara döküldü.

Siverek’te vatandaşlar darbe girişimine karşı sokağa döküldü. Kaymakamlık ve İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan vatandaşlar, "Darbeye karşıyız. Dik durma eğilme millet seninle" sloganları attı.

Siverek Belediye başkanı Twiter ve belediye hoparlöründen vatandaşları darbeye karşı sokağa davet etti. Eline Türk bayrağı alan vatandaşlar kaymakamlık binası önüne gelerek darbeye karşı sloganlar attı. Tekbirler çeken vatandaşlar yolları kapattı.Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelen Siverek Kaymakamı ve Siverek Belediye Başkanı burada açıklama yaptı. Siverek Kaymakamı Vural Karagül vatandaşlara seslenerek 7.Kolordu komutanlığı ile görüştüğünü ve kendine herhangi bir emir verilmediğini ve müdahale yapmayacağını söyledi.

Siverek Belediyesi yolları kapattı

Siverek belediyesi askeriyenin müdahale yapmaması için anayolları ve caddeleri iş makinaları ve çöp kamyonları ile kapattı.

Binlerce kişi darbaye karşı bir araya geldi

Darbe karşıyı bir araya gelen vatandaşlar tepkilerini dile getirerek, slogan attı.

Camilerden ezan ve selalar verildi

Darbeye karşı bir olan Siverek halkı protesto yaparken, ilçede bulunan camilerden ezanlar ve selalar okundu. Vatandaşlar sabaha kadar nöbet tutacaklarını söyledi.

 

Ceylanpınar halkı sokaklara döküldü

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde İstanbul'da ve Ankara’da askerin sokağa inmesine tepki gösteren vatandaşlar sokaklara döküldü. Vatandaşlar araçlarıyla korna çalarak ve slogan atarak sokaklardaki askere tepki gösterdi.

Ceylanpınar’da vatandaşlar darbe girişimine karşı sokağa döküldü. Emniyet önünde toplanan vatandaşlar, "Asker kışlaya" sloganları attı. Toma aracından toplanan kalabalığa seslenen belediye başkanı Menderes Atilla, konuşmasında darbecilere karşı ateş püskürdü. Vatandaşların Emniyet Müdürlüğü önündeki bekleyişleri devam ederken, belediye basın bürosu hoperlör vasıtasıyla gelişmeleri halka aktarmaya devam ediyor.

 

Akçakale halkı, hükumete karşı yapılan kalkışmayı kınamak için sokaklarda

Ülkede yapılmak istenen darbeye karşı Akçakale ilçe halkı tepkilerini göstermek için sokağa çıktı.

Öncelikle Akçakale Ak Parti ilçe teşkilatında bir araya gelen vatandaşlar daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğüne geldi. Daha sonra kalabalık Feyaz Gündoğan parkı önünde bir araya gelerek slogan atmaya başladı. Halk, Ak Parti hükumetine destek veren sloganlar attı. Akçakale ilçesinde vatandaşlar birbirlerine telefonla mesaj çekerek çarşı merkezine davet ettiği görüldü. Akçakale de an itibarı ile vatandaşlar sokakta bekleme halinde.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142