İş Hayatına Uyum Semineri Verildi

   İş Hayatına Uyum Semineri Verildi
banner206

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün koordinesinde koruma ve bakım altında yetişen ve çeşitli kamu kurum kuruluşlarına yerleştirilmeye hak kazanmış 27 gence yönelik "İş Hayatına Uyum Semineri"  verdi.

Karaköprü Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda verilen seminerin açılış konuşmasını Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol yaptı.

Müdür Demirkol, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının faaliyetleri, tanıtım ve rehberlik çalışmalarının önemi, 6518 sayılı yasanın getirdiği kazanımlar, elde edilen haklar, işe yerleşen gençlerin yükümlülükleri hakkında sunumunu gerçekleştirerek eğitime katılan kişileri bilgilendirdi.

İl Müdür Yardımcısı Ramazan Beşkat, 657 sayılı Devler Memurları Kanunu, kamu görevlisinin hakları ve sorumlulukları, iş ve sosyal güvenlik hukuku, genel tanımı ve kavramlar, disiplin soruşturması ve disiplin cezaları, yargılanma ve görevden uzaklaştırma, devlet malını koruma ve tasarruf tedbirleri hakkında sunum gerçekleştirdi.

İl Müdürlüğü Personeli Emine Sönmez, protokol ve görgü kuralları, etkili iletişim ve beden dili, insan ilişkileri ve öfke kontrolü, stres ve stresle baş etme yolları konuları hakkında eğitim verdi.

İl Müdür Yardımcısı Hasan Bilici ise, bütçe yönetimi, bilinçsiz para harcama, kredi kartı kullanımı ve kefil olmanın doğuracağı sonuçlar hakkında sunum yaptı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142