IŞİD bakın nasıl haber yaptırdı?

 IŞİD bakın nasıl haber yaptırdı?
banner206

IŞİD, uzun süredir elinde tutsak bulundurduğu İngiliz gazeteci John Cantlie'ye Kobani'de haber yaptırdı. Haberde esir İngiliz "Şehir tamamen IŞİD'in kontrolünde." diyor.

Kasım 2012'den beri IŞİD'in elinde esir olan ve daha önce çekilen bir videoyla gündeme gelen İngiliz gazeteci John Cantlie, Kobani'de haber yaptı. IŞİD tarafından çektirilen videoda Cantlie, çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

 

"KOBANİ IŞİD'İN ELİNE GEÇTİ"

Türkiye sınırında çekilen videoda Kobani'nin tamamıyle IŞİD'in eline geçtiği ve şehirde çatışmaların sona erdiği söylendi. İngiliz gazeteci "Şu an Kobani'de ne PKK ne YPG ne de Peşmerge var. Şehir tamamen IŞİD'in kontrolünde. Duyduğunuz gibi şehirde sessizlik hakim" dedi.

Kobani'de tam Türkiye sınırında yer aldıklarını belirten Cantlie, "arka tarafımda Türk bayrağını görüyorsunuz" diyor. Görüntülerde Türkiye'ye ait bir binanın üzerinde dalgalanan Türkiye bayrağı yer alıyor.

Videoda IŞİD'e ait olduğu iddia edilen dronelarla Kobani üzerinde çekilmiş görüntüler de yer alıyor.

 

DAHA ÖNCE DE VİDEOSUNU YAYINLAMIŞTI

IŞİD, elinde esir tuttuğu İngiliz gazetecini daha önce de videosunu yayınlamıştı. Videoda İngiliz gazeteci John Cantlie, "Batı medyasının ve IŞİD'in arkasındaki gerçekleri" açıklayacağını öne sürmüştü.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2014, 00:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142