İşte örnek sosyal belediyecilik örneği

.

 Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Kirvem Belediyem Olsun” sünnet şöleni kapsamında çocukların sünnetleri bugün ilk grup için gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, düzenlenen sünnet şöleninin sosyal belediyeciliğin bir gereği olduğunu söyledi.

Haliliye Belediyesi, sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında sünnet şöleni düzenledi. Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen sünnet şölenine geçtiğimiz haftadan itibaren 100’ün üzerinde aile müracaat etti. Bugün sabah saatlerinde Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sünnet şöleninin ilk etabı düzenlendi. Sünnet şöleninin ilk etabında  23 çocuk uzman doktorlar tarafından sünnet edildi.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen sünnet şölenine katıldı. Başkan Demirkol’a Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mehmet Gülüm ve hastane personeli eşlik etti.  Sünnet olan çocukları ziyaret eden Başkan Fevzi Demirkol, Haliliye Belediyesi tarafından hazırlanan hediye paketlerini sünnet olan çocuklara takdim etti.

Sünnet şöleni ile ilgili açıklama yapan Başkan Fevzi Demirkol şöyle konuştu: “Haliliye Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin iyi örneklerinden olma çabalarımız doğrultusunda toplu sünnet merasimi düzenliyoruz. Eğitim ve öğretim yılının açılmasından önce sünnet yaşına gelmiş çocuklarımızın sünnetini programladık. Bu hususta müracaatlarımız devam etmektedir. Bu sünnetlerimiz halkımıza vermiş olduğumuz önem, sağlığa vermiş olduğumuz bir önem, gençlerimizin istikbaline vermiş olduğumuz önemin göstergesi olarak Mehmet Akif İnan Araştırma Hastanesi’nde yapmayı kararlaştırdık.  Sayın başhekimiz ve hastane yetkililerimizle gerekli görüşmeler temaslar yapıldı. En sağlıklı ortamda, en ehil uzmanlarımızın denetiminde kontrolünde sünnet programımız başladı ve müracaatlarımız devam etmektedir. Bu hususta bize gerekli desteği verdikleri için Mehmet Akif İnan Araştırma Hastanesi Başhekimi Sayın Mehmet Gülüm Bey’e ve Hastane personelinin tümüne, tüm doktorlarımıza, tüm yardımcı sağlık personellerine, hizmetlisine herkese teşekkürü bir borç biliyorum. Bu hususta en iyisini yapıyorlar. Kendilerine ayrıca Haliliye Bölgesi’nde Şanlıurfa genelinde insanlarımıza sağlık alanında hizmet ettikleri için teşekkür ediyorum. Dualarımızın kendileri ile olduğunu beyan ediyorum. Bu arada zaman zaman yaşanan olumsuz gelişmelere de kendilerinin zaten sabırla tahammül ettiklerini, hoşgörü ile karşıladıklarını zaten biliyorum. Bu davranışları için de kendilerine teşekkür ediyorum.’’

Yaklaşık 1 ay önce bize Haliliye Belediyesi’nden toplu sünnet ile ilgili müracaat olduğunu söyleyen Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mehmet Gülüm ise ‘’Müracaatı seve seve kabul edeceğimizi ifade etmiştik. Başkanımızın da hastanemizi tercih etmesinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. ‘’ dedi.

Çocuklarını sünnet ettiren aileler ise Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a teşekkür etti. Maddi imkanları olmadıklarını söyleyen aileler sünnet şöleninden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Haliliye Belediyesi tarafından düzenlenen sünnet şölenine müracaatlar 14 Ağustos 2015 Cuma gününe kadar devam edecek. Müracaatlar Haliliye Belediyesi’ne bağlı muhtarlıklara ve Haliliye Belediyesi 444 22 63 Beyaz Masa Birimi’ne yapılacak.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2015, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142