İYİ Partili vekil destek çıktı!

İYİ Partili vekil destek çıktı!
banner206

Geçtiğimiz günlerde Emekleri Yasaya Takılanlar Derneği Genel Başkanı Nalan Esmeray ve ekibini evinde ağırlayan İYİ Parti Milletvekili İsmail Tatlıoğlu "Eyt lilerin yaşadığı sorunları ve zorlukları üzüntüyle izlediğini ve elinden gelen desteği TBMM sinde sunacağını belirtti"
 
Eyt'lerin ABO ve 4447 sayılı yasayla meydana gelen sorunlarını anlatan Nalan Esmeray ;
 
"Ülkemizde 3 milyon insan süreç içerisinde mağdur oldu. Şuan 1.300 bin insan ciddi manada sıkıntı içerisinde. İstatistiklerimize göre 2019 da emekli olması gerektiği halde, emekli olamayan ‘EYT’li sayısı 400 binin üstünde. Kanun aleyhe geriye yürütemediği halde 4447 sayılı SGK geriye yürümüş ve bu mağduriyetlere vesile olmuştur.
TBMM'nin bu yanlıştan el birliği ile bir an önce dönmesini talep ediyoruz " dedi.
 
Bir üyelerinin " Yaşımdan dolayı kimse iş vermiyor. Emekli olamadığım için evime ekmek götüremiyorum. Bana ne önerirsiniz " diye soru yönelttiğini ve bu soru karşısında cevapsız kalmanın derin üzüntüsünü yaşadığını belirten EYTADER Genel Başkan Yardımcısı İlker Ay; "EYT bir an önce çözülmeli, biz çözüm için insani ahlaki ve hukuki bütün yolları imkanlarımız dahilinde, her bir üyemiz için sonuna kadar mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277