Jandarmada heyecan dorukta...

.

Şanlıurfa'da acemi eğitimini tamamlayan 188 kısa dönem er, düzenlenen törenle yemin etti.

İl Jandarma Komutanlığında eğitimini tamamlayan 369. dönem kısa dönem erler için düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Nuri Öztürk, erbaşların şanlı bayrağın gölgesinde yakınlarının huzurunda, silah arkadaşlarıyla birlikte omuz omuza vererek gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canlarını vereceklerine namus ve şerefleri üzerine ant içtiklerini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Mehmetçiklerin sarsılmaz omuzlarında daima yükseleceğini ve bayrağın kutsal topraklar üzerinde sonsuza dek dalgalanmaya devam edeceğini ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

"Hürriyet ve bağımsızlığın, toprak bütünlüğünün yani demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin inançlı, kararlı ve savunucusu, her an göreve hazır olan jandarma teşkilatının bir ferdi olarak birlik ve beraberlik ruhu içinde yemininize bağlı kalıp yurdumuzda emniyet ve asayişi sağlayacak, her türlü şer unsurlarına karşı mücadele edeceksiniz. Görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan, kanuna ve nizama bağlılık, hak ve adaleti daime rehber edineceğinizden, yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur."

Jandarma Binbaşı Vakkas Memiş ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da zaman zaman okuduğu Arif Nihat Asya'nın "Dua" adlı şiirini okudu.

Askerlerin toplu halde ant içmesinin ardından bir asker, yaş kütüğüne plaket çaktı.

Dereceye giren askerlere hediyelerinin verilmesinin ardından etkinlik, tören yürüyüşüyle sona erdi.

Törene, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Şanlıurfa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, İl Jandarma Komutanı Albay Nuri Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Nusret Tüysüz, 20'nci Zırhlı Tugay Komutan vekili Albay Erdinç Kaya, Ticaret Sanayi Başkanı İsmail Demirkol, Karaköprü Belediye başkan vekili Bekir Akyol,  il Göç Müdürü Hakan Ergün, STK temsilcileri ile askerlerin yakınları katıldı.   


       

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142