Karakeçili ve Şıhan Aşireti barıştı

Karakeçili ve Şıhan Aşireti barıştı
banner206
 Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, 24 yıldır aralarında husumet bulunan 2 aşiretin mensupları, düzenlenen törenle barıştırıldı.

Viranşehir'de 1991 yılında Karakeçili ile Şıhan aşiretlerinin mensupları arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldürüldü. Bunun üzerine 2 aşiret mensupları arasında başlayan ve 24 yıldır süren husumetin sonlandırılması için DBP'liViranşehir Belediye Başkanı Emrullah Cin ile DBP ilçe teşkilatı çalışma başlattı. Belediye Başkanı Cin ve DBP üyelerinin yaptığı görüşmelere iki aşiretin ileri gelenlerinin onay vermesiyle, bugün Viranşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde barış töreni düzenlendi. Törene; Viranşehir Belediye Başkanı Emrullah Cin ile iki aşirete mensup 2 bin kişi katıldı. 125 koyun kesilerek yemek ikram edilen törende konuşan Viranşehir Belediye BaşkanıEmrullah Cin, barışmayı kabul eden aşiret mensuplarına teşekkür ederek, "Umarım bu davranışınız diğer bölgelere de örnek olur ve husumetler, kan davaları sona erer. Çünkü kan davası gütmenin kan ve gözyaşından başka getirdiği bir şey yoktur" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından aşiretleri temsilen Abdülkadir Yıldızoğlu ile Mustafa Keskin tokalaşarak barıştıklarını ilan etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2015, 21:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 5 yıl Önce

BARIŞA EVET DİYENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN
SULH'TA HAYIRVARDIR
DARISI DİĞER KAN DAVALARINA

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142