Karaköprü'de örnek olacak kampanya!

.

 Karaköprü Belediyesi ve Şanlıurfa Yeni Genç Bakış Derneği ortaklaşa "İhtiyacın Varsa Al, İhtiyacın Yoksa As" kampanyası başlattı. Kampanyaya katılan Başkan Baydilli, eşi Güler Baydilli ile birlikte kampanyaya destek vermek için askılara kıyafet astı.

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde Yeni Genç Bakış Derneği ve Karaköprü Belediyesi tarafından  "İhtiyacın Varsa Al, İhtiyacın Yoksa As" kampanyası başlatıldı. Kampanya ile ihtiyacı olanlar bu kıyafetlerden kendilerine uygun olanı alabilecekler.

İlçenin 35 metre yolu olarak bilinen Mehmet Hafız Bulvarında kurulan ihtiyaç standının açılış törenine; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Eşi Güler Baydilli, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcıları ve Şanlıurfa Genç Bakış Derneği üyeleri ile kadınlar katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başkan Baydilli, “Karaköprü Belediyesi bir ilke daha imza attı. Yeni Genç Bakış Derneği ile birlikte “İhtiyacın yoksa as, ihtiyacın varsa al” kulübesini Karaköprü 35 metre yolu üzerinde kurarak ihtiyacı olan vatandaşın gelip burada ihtiyacı nispetinde elbise almasına vesile oldu. Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir. Bu hayra vesile olduğumuz için, bu hayra vesile olan Yeni Genç Bakış Derneği’ne teşekkür ediyorum. Teklif onlardan geldi. Bizde Karaköprü Belediyesi olarak her zaman yeniliklere açık olduğumuz için bu projede yer aldık. Yanı başımızda Suriye’de iç savaş var. Ve bu iç savaştan dolayı o bölgeden kaçıp, Türkiye’ye, Şanlıurfa’mıza sığınan mülteciler var. Bu ihtiyaç standımızın Suriyeli vatandaşlara yardım anlamında hizmetler sunacağına inanıyorum. Burada emeği geçen teşekkür ederim ” dedi.

Yeni Genç Bakış Derneği Başkanı Ayşe Özdemir ise “Biz yeni genç bakış derneği olarak ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla Karaköprü Belediyesi ile ortak çalışmamız olan ihtiyacın varsa al, ihtiyacın yoksa as projesiyle toplumda yardımseverlik bağlarının güçlendirilmesi amacıyla böyle bir proje başlattık. Urfa halkının duyarlı olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ihtiyaç standının açılış kurdelasını; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Eşi Güler Baydilli, Başkan Yardımcısı Vidan Gönüllü Çelik ve Yeni Genç Bakış Derneği üyeleri birlikte yaptı.

Açılış törenin ardından Başkan Baydilli ve eşi Güler Baydilli kampanya ya destek vermek amacıyla askıya kıyafet astı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142