Kayak sezonu açıldı

Kayak sezonu açıldı
banner206

Siverek İlçesi'ne 45 kilometre uzaklıkta bulunan ve bölgede 'Güneydoğu'nun Uludağı' olarak adlandırılan 1919 rakımlı Karacadağ'da kayak sezonu açıldı.

Türkiye'nin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bulunan Karacadağ'ı, çevre kentlerden yüzlerce kişi kayak yapmak için ziyaret ediyor. Karacadağ'da hem piknik hem de kayak yapan ziyaretçiler, kar ve güneşin tadını çıkarıyor. Kar kalınlığının 30 santimi bulduğu merkezde bazı vatandaşlar ile leğen ve plastik kızaklarla kaymaya çalışırken, yöresel kıyafetleri ile kaymaya çalışanlar ise ortaya renkli görüntüler çıkarıyor.

Karacadağ çevresindeki köylerden gelen ve şalvarları ile kaymaya çalışanlar, giydikleri şalvarın geniş olması ve rüzgarı kesmesinden dolayı kendilerine avantaj sağladığını ifade etti.

 

Kaymakam Erkal: Karacadağ cazibe merkezi olacak

Sezonun açılmasıyla birlikte hafta sonunu kayak merkezinde geçiren Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Karacadağ'ı tanıtımıyla cazibe merkezine dönüştürmeyi amaçladıklarını söyledi. Karacadağ'ın her geçen yıl daha fazla kişinin ilgisini çektiğini ve ziyaretçi sayısının arttığını anlatan Erkal, "Bu yıl iyi kar yağdı ve bölgedeki insanları kayak merkezine akın etti. Bugün hava güzel ve güneşli. İnsanlar da eğlenmek, piknik yapmak ve kaymak için bölgenin tek kayak merkezi olan Karacadağ'ı tercih ediyor. Bu mutluluk verici" dedi.

Kayak merkezinin işletmeciliğini yapan Orhan Atilla ise geçmiş yıllara göre ziyaretçi sayısının arttığını, haftada ortalama 5 bin kişinin Karacadağ'a gelerek hem piknik, hem de kayak yaptığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2015, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142