Kirli Çamaşılar Orada Temizlenecek

Kirli Çamaşılar Orada Temizlenecek
banner206

Akçakale Belediyesi, dar gelirli ve Suriyelilerin temizlik ihtiyacını karşılamak amacıyla, Akçakale Kültür Merkezi’nde çamaşırhane kurdu.

 Başkan Abdülhakim Ayhan: “Temizlik beslenme kadar önemli bir ihtiyaçtır”

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, dar gelirli vatandaşlar ile ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeliler’in faydalanacağı, çalışmaları geçtiğimiz günlerde başlayan çamaşır yıkama merkezi açılacak.

Akçakale Belediyesi’nin Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü (IOM)-UN Migration Agency ile birlikte yürüttüğü ortak çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

Akçakale Belediyesi Kültür Merkezi’nde artık dar gelirliler ile Suriyeli sığınmacılar, kirli çamaşırlarını  kolaylıkla yıkayıp kurutabilecek.

12 adet çamaşır makinesi, 4 adet kurutma makinesi ve ütü ile ütü masa’larının bulunduğu çamaşırhaneden faydalanacakların konforu da düşünüldü. Televizyon  ve klimanın da bulunduğu merkezden faydalanacak vatandaşlar, çamaşırları yıkanırken dinlenme imkanı da bulabilecekler.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, barınma, temizlik ve beslenmenin insanların en doğal ihtiyaçları  olduğunu belirterek, “Bu kapsamda yağışlı kış günlerinin de gelişini dikkate alarak, dar gelirli vatandaşlarımız ve Suriyeli kardeşlerimizin çamaşır yıkama ve kurutma sorununa çözüm getirdik” dedi.

Ayhan, Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü ile ortak bir çalışma sonucu hayata geçirecekleri merkezin, vatandaşların konforu da düşünülerek hazırlandığını bildirdi.

“Temizlik imandan gelir” sözünü hatırlatan Ayhan, dinimizce de temizliğin önemine dikkati çekerek, çamaşırhanenin tüm Suriyeli konuklara ve dar gelirli vatandaşlara hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Başkan Ayhan, çamaşırhaneden ihtiyaç duyan herkesin ücretsiz faydalanacağını, IOM’ in ilçemize yaptığı katkılardan dolayı memnuniyetlerini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 22:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142