Kurtulmuş Olayın detaylarını anlattı...

.

Kurtulmuş Olayın detaylarını anlattı...
banner206
 Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Şanlıurfa'dan bombalı saldırı sonrası düzenlenen basın toplantısında detayları aktardı.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Şu anda henüz kesinleşmiş değil ama dünkü saldırı veya başka saldırılar DEAŞ terör örgütü tarafından yapılmışsa, bunun bir numaralı muhatabı Türkiye’dir, Türk halkının tamamıdır" dedi.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Şanlıurfa Suruç’taki patlamanın zamanlaması itibariyle dikkat çekici olduğunu belirterek, "Çok elim bir hadiseyle karşı karşıyayız" dedi.
Dün akşam cenazelerin tamamının Gaziantep Adli Tıp’a nakledildiğini belirten Kurtulmuş, "Şu ana kadar beş cenaze ailelerine teslim edildi. Diğer cenazeler de kimlikleri belirlendikçe teslim edilme süreci devam ediyor. Arkadaşlarımız an be an bunları değerlendiriyorlar. Kimlikler ortaya çıktıkça da bu kimliklerin irtibatları, bunların hepsi detaylı bir çalışmayla ne varsa bunların hepsi aydınlatılacaktır" dedi.
Basın mensuplarından da destek beklediklerini kaydeden Kurtulmuş, "Terörün dini diyaneti meşrebi siyasi kanaati olmaz. Terörist insanlık düşmanıdır. Gerçekten halkımızın düşmanı olan bu terörist gruplara karşı bütün halkımız el ele vererek ancak bu teröristlerin istedikleri sonuçları önleyebiliriz. Hepimizin bütün farklılıklarımızı bir kenara bırakarak ortak bir yerde buluşmamız lazım. O da hayatta kalma hakkını korumaya dönük olarak, terörün karşısına bir mesafe koymak durumundayız. Detaylar kesinleştikçe paylaşmaya devam edeceğiz. Elimizdeki teknik bilgiler bunlardır. Sizlerin de basın mensuplarımızdan da destek bekliyoruz" dedi.
Bazı art niyetli çevrelerin bir algı yönetimi içerisinde olduklarına dikkat çeken Kurtulmuş, "Belki el altından, belki fısıltı gazetesiyle yönetmeye çalışan algı yönetimi. Bazı gruplara Türkiye’nin destek verdiği, bu grupların terör eylemlerine cesaret edebildiği şeklinde. Maalesef son derece haksız yorumları burada Şanlıurfa’da da duyuyoruz. Daha dünyanın ismini bile bilmediği terör örgütlerinin, DAEŞ’in nasıl büyük bir terör organizasyonu olduğunu da en başından itibaren Türkiye dile getirmiş her türlü tedbirini almıştır. Şu anda henüz kesinleşmiş değil ama dünkü saldırı veya başka saldırılar bu terör örgütü tarafından yapılmışsa, bunun bir numaralı muhatabı Türkiye’dir, Türk halkının tamamıdır" diye konuştu.
Kurtulmuş beraberinde  Çalışma Bakanı Faruk Çelik iç İşleri Bakanı Sabahattin Öztürk Akparti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati ve Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük ile Akparti Milletvekilleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142