Makedonlarla kardeş oldular...

.

Makedonlarla kardeş oldular...
banner206
 Viranşehir Belediyesi, Şanlıurfa Ekonomi Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen zirve programda Makedonya’nın Çayır Belediyesi ile kardeş belediye oldu.

Şanlıurfa’da düzenlenen Türkiye Ekonomi kulübü zirvesinde Ekonomi Kulübü Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Mehmet Ulutaş’ın girişimleri ile  iki belediye arasında kardeşlik işbirliği iyi niyet mektubu imzalandı.

İyi niyet mektubunu Viranşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit adına Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Şık imzaladı.

Daha önce İçişleri Bakanlığı tarafından Karaman Belediyesi ile kardeş belediye olan Viranşehir Belediyesi, bu defa Makedonya’nın Çayır Belediyesi ile kardeş belediye oldu.

Şanlıurfa’da bir otelde düzenlenen 1. Türkiye Ekonomi zirvesine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Mahmut Kaçar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ekonomi Kulübü Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Mehmet Ulutaş, Viranşehir Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Mahmut Şık ve çok sayıda davetli katıldı.

Konu ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Şık , Makedonya Çayır Belediyesi ile kardeş belediye olduklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

İmzalanan protokolün ardından kardeşlik ilişkilerin gelişeceğini ifade eden Şık, Protokol sonrası Kültürel, ekonomik, sosyal, turizm, tarım, ticaret, bilim ve sanayi alanlarında çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142