Metrobüs yolu için çalışmalar sürüyor

 Metrobüs yolu için çalışmalar sürüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akarbaşı, Haşimiye ve Divanyolu Caddesi’ndeki alt ve üstyapı çalışmasının ardından yürüttüğü metrobüs yolu çalışmaları kapsamında Atatürk Bulvarı’ndaki çalışmalarda da sona geldi.

Bir yandan BRT(Metrobüs Sistemi) yolunu Kapaklı Pasajından Atatürk Bulvarı yönünde ilerleten Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda fiber internet hatlarını da yer altına alarak, ulaşım ve fen işleri ekiplerince bölgede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kapaklı Pasajından Eski Vilayet Meydanı’na kadar olan kısımda, ağaçlara dokunmadan orta refüjleri daraltarak trafik akışını hızlandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri,  fiber internet hattını trafik akışını engellemeden orta refüjden yer altına döşeyerek, yeni trafik akış düzenlemesine de imkan sağladı.

Karakoyun İş Merkezi (Ahmet Bahçıvan) altındaki tünele giriş imkanı sağlayan yeni trafik düzenlemesinin ardından bölgede üst yapı çalışmalarına ağırlık veren Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ise, caddede asfalt, kaldırım ve bordür çalışmalarını hızlandırdı.

Cemre Tesislerinden Haleplibahçe’ye kadar olacak şekilde düzenlemenin yapıldığı metrobüs sisteminin önümüzdeki günlerde tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak.

 

Akşemsettin’e beton parke

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Haliliye İlçesi Akşemsettin Mahallesi’nde Balıklıgöl Devlet Hastanesi yanındaki caddede kilitli parke düzenleme çalışması yapıyor.

Cadde üzerinde bazı çökmelerin yaşandığı bölgede esnafların ve vatandaşların istekleri doğrultusunda yolda bozuk olan 100 metrekarelik zemini önce söken ardından standardına uygun döşeme işleri gerçekleştiriliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2015, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142