MHP, Ceylanpınar’ı Meclise taşıdı

MHP, Ceylanpınar’ı Meclise taşıdı
banner206

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, 2 polis memurunun PKK tarafından Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde şehit edilmesiyle ilişkin olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

MHP Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, Adalet Bakanı Kenan İpek’in yazılı olarak cevaplandırması istemiyle verdiği önergede, polis memurlarının şehit edilmeden önce yaptıkları operasyona katılmaları sonrasında açık bilgilerinin dosyada yer almasına dikkat çekerek, böyle bir uygulamanın yanlış, sonuçlarının da çok ağır olduğunu dile getirdi. Kilci, TBMM’ye sunduğu soru önergesinde şu ifadelere yer verdi;

“Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde KCK eylemleri ile ilgili yapılan bir operasyonda KCK örgüt mensubu olarak bazı kişilerin gözaltına alınması ve daha sonra iki kişinin tutuklanması ile sonuçlanmıştır. Yapılan operasyona katılan emniyet görevlilerinin isim, telefon numarası ve adreslerinin dosyaya açık şekilde yer alması bu operasyonda görev alan emniyet mensuplarını rahatsız etmiş ve 15 Temmuz 2015 tarihinde savcılığa yapılan müracaatlarında “Bilgilerin açık şekilde yazılmasının can güvenliğini tehlikeye attığını” ifade ederek dosyaya gizlilik getirilmesi talep edilmiştir. Yapılan bu müracaattan dört gün sonra da KCK operasyonuna katılan Polis memuru Feyyaz Yumuşak ve aynı evde ikamet eden Polis Memuru Okan Acar’ın PKK’lı teröristler tarafından kafalarına sıkılan kurşun ile şehit edilmişlerdir. Sıkıntılı bir süreçte geçtiğimiz şu günlerde terör olayları ile ilgili operasyona katılan Emniyet görevlilerinin bilgilerinin dava dosyalarında açık olarak yazılması operasyona katılan personelin can güvenliği açısından doğru bir işlem midir? Şehadetinden 4 gün önce polis memuru Feyyaz Yumuşak’ın savcılığa yaptığı müracaata ‘dosyadan açık bilgilerin çıkarılması ve dosyaya gizlilik’ getirilmesi talebi süratle yerine getirmeyen savcı hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Operasyona katılan devlet görevlilerinin bundan sonra dava dosyalarında açık bilgilerinin yer almaması konusunda bir düzenleme yapılacak mı?”

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2015, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142