banner227

Milletvekillerinden mesaj geldi!
banner206
banner238

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Halil Özcan, Mahmut Kaçar, Mehmet Akyürek ve İbrahim Halil Yıldız, Mevlit Kandili nedeniyle birer mesaj yayınlayarak, vatandaşların kandilini kutladılar.

 

Özcan’ın mesajı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, mesajında şunları ifade etti.

İnsanlığın yolunu aydınlatan, mübarek peygamberler halkasının sonuncusu, varlığın özü, yaratılmışların en şereflisi ve kâinatın efendisi peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sas)’in, dünyaya teşrifinin yıldönümüne ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

İnsanlık; varlığı, sünnet-i seniyyesi ve örnek yaşantısıyla bugün daha fazla Peygamber Efendimize muhtaçtır. O’nun getirdiği kutlu mesaj, ümmetiyle birlikte tüm insanlığı da içine almaktadır.

O’nun bize öğrettiği şefkat, vicdan, sabır ve hoşgörü gibi ulvi değerler, içimizde sönmeye yüz tutmuş insanlık kandilini yeniden yakan ve bizi insanlık erdemine çağıran duygu, düşünce ve davranışlar bütünüdür.

O’nun ümmeti olmakla her zaman övünen bizler,  insanlık için en yüce rehber kabul ettiğimiz gönüller sultanı Peygamber Efendimizin sünnetini ne kadar uyguladığımızı bu kutlu zaman dilimi vesilesiyle bir kez daha gözden geçirmeliyiz.

Unutmamalıyız ki, nübüvvetin hayat dağıtan nuru kıyamete kadar sürecektir. Efendimizin sünneti seniyyesi, cahiliye karanlığındaki bir topluma hayat vermişse, bugünün insanlarını da selamete ulaştıracak kudrettedir. Yeter ki bizler, ona hak ettiği kıymeti verelim ve baş tacı edebilelim.

Bu vesileyle; Rasûl-i Ekrem Efendimize (sas), ashâbına ve ehl-i beytine salat–ü selam ediyor, mübarek Mevlid Kandilinin vatanımız, milletimiz, gönül coğrafyamız ve tüm insanlık için rahmet, bereket ve selamete vesile olmasını Cenab-ı Hak tan niyaz ediyorum.

 

Yıldız’ın mesajı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız da, tüm İslam aleminin Mevlid Kandili'ni kutladı.

Yıldız, bu gecenin Hz. Muhammed'in (S.A.V dünyaya gelişinin yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, "Mevlit Kandili, peygamberimizin yaşayışını Hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır" dedi. Peygamberimizin doğumuyla birlikte, insanlığın önünde aydınlık bir devir açıldığını belirten Yıldız, "Peygamberimizin öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir çağda yaşıyoruz" diye konuştu. Yıldız, "Resûl-i Ekrem Efendimiz'in (S.A.V) varlık âlemini şereflendirmesin idrak ettiğimiz bugün de O'nunla gelen vahyin ışığı gönüllerimizi bir kez daha aydınlatsın.Vatanımız, gönül coğrafyamız ve tüm insanlık için Mevlid Kandili'nin barış, bereket ve selamete vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, tüm İslam aleminin Mevlüt Kandili'ni kutluyorum" ifadelerini kullandı.

 

Akyürek’in mesajı

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek Peygamber Efendimizin (sav) doğum günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Akyürek Mesajında şöyle dedi.;

Peygamber Efendimizin doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet ve zulüm almış yürümüş, insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, dünya yaşanmaz hale gelmişti. Rahmet ve merhamet sahibi olan Yüce Allah, bütün alemlere yol göstersin diye insanoğlunu Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(S.A.S) onurlandırmıştır.

Sevgili Peygamberimizin Kuran-ı Kerim’le tebliğ ettiği İSLAMİYET; dünyayı aydınlattı, tek bir Allah inancı ile kalpleri nurlandırdı. Eşitlik, adalet ve kardeşlik geldi. O'na inanan toplumlar gerçek huzura kavuştu. Bu nedenle O'nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıç olmuştur.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, hayatının her döneminde bizlere iyi bir yol gösterici olmuştur. Onun sünnetlerini yaşamak ve anlamak bizlerin doğru yolda ilerlemesinin en büyük teminatıdır. Bu mübarek gecede dualarla, hayırlarla, kuracağımız gönül birlikteliğiyle Mevlit Kandili'ni değerlendirmeliyiz.

Peygamber Efendimizin doğumunun 1443 yıldönümü nedeniyle tüm İslam aleminin ve Şanlıurfa’lı hemşerilerimin Mevlid Kandilini tebrik ediyor,  gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olması Cenab-ı ALLAH’tan niyaz ediyorum.

 

Kaçar’ın mesajı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar da, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mevlid Kandilinin peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsat olduğuna dinen Kaçar, şu ifadelere yer verdi;

"Sevgili Peygamberimizin doğumuyla birlikte, insanlığın önünde aydınlık bir devir açılmıştır. İçinde bulunduğumuz çağda da, O'nun sözlerine, ahlakına ve yol göstericiliğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu açıktır. Bu bakımdan Mevlit Kandili'ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bu gecede dünyada barış, huzur ve kardeşliğin temin edilmesi için hayırlara vesile olmasını temenni eder, başta tüm İslam Alemi olmak üzere, hemşerilerimin Mevlid Kandili'ni kutlarım." 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner195

banner142