Milli Eğitim Müdürlüğünü bastılar!

Milli Eğitim Müdürlüğünü bastılar!
banner206

 ŞANLIURFA’da, taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servis aracı sahipleri, 3 aydan bu yana kendilerine ödeme yapmadığını ileri sürerek Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde eylem yaptı.

Şanlıurfa’da taşımalı eğitim uygulaması kapsamında öğrencileri oturdukları mahallelerden taşıma merkezli okullara ulaşımını sağlayan firmanın sürücüleri, 3 aydır Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kendilerine ödeme yapmadığı gerekçesiyle eylem yaptı. Yaklaşık 70 kişilik grup, öğle saatlerinde Milli Eğitim Müdürlüğü binasına geldi ve burada yetkililerle görüşmek istedi. Ancak gittikleri şube müdürlerini yerinde bulamayan ve yetkili kimseyle görüşemeyen servis sürücüleri, bazı görevlilere yaşadıkları sorunu anlattı. Bu arada görevlilerin durumu polise bildirmesi ile dışarı çıkan kalabalık, Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde gazetecilere açıklama yaptı. Servis sürücüleri, çok zor durumda kaldıklarını araçlarına yakıt alacak paralarının olmadığını öne sürerek, "Bizler 3 aydır evimize ekmek götüremiyoruz. Bozuk yollarda araçlarımız perişan oluyor. Artık kimse bize borçla akaryakıt bile vermiyor. Yaptığımız fedakarlıkların karşılığını alamıyoruz. Biz hakkımız olan ödemelerin yapılmasını ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" dedi.

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise ödemelerde aksamanın yaşandığını ifade ederken, gerekçesine ilişkin bilgi vermedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142