Mutlu, ödüllendirildi

 Mutlu, ödüllendirildi
banner206

21-24 Temmuz tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 31. Uluslararası Fizik Kongresinde Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu bilim insanı ödülüne layık görüldü.

Türkiye'deki fizikçileri bir araya getiren, uluslararası katılımla yurt içinde ve yurt dışında çalışan bilim insanlarının bilimsel gelişmeler hakkında bilgi alışverişi ve işbirliği olanaklarını artırmayı hedefleyen Türk Fizik Derneği'nin düzenlediği fizik kongresine, konularında uzman 29 Türk ve çağrılı yabancı konuşmacıların yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte çok sayıda fizikçi bilim insanı katıldı. Toplantıya ayrıca Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Bilim Kurulu ve Balkan Fizik Birliği Başkanı Prof. Dr. Yeşim Öktem, Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Suat Özkurucuklu, Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Pervin Arıkan, Türk Fizik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Baki Akkuş ve ayrıca Gazeteci Abbas Güçlü toplantıya iştirak etti.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Türk Fizik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Baki Akkuş, "Yaşamımızı şekillendirecek her alanda yeni bir anlayış ve yaşam biçimi ortaya çıkacak. Yeni dönemde bilim ve teknolojide egemen olan araştırma geliştirme kapasitesi yüksek olan ülkeler, dünyamızı biçimlendirecek' dedi

Akkuş, kongreye katkılarından dolayı TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar'a, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan'a, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a, kurul üyelerine ve koordinatörlerine, kongre davetini kabul edip destek olan yerli ve yabancı çağrılı konuşmacılara, kongreyi destekleyen üniversite ve firmalara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142