Nikah kıyıldığı gece öldü, mezarı ikinci kez açılacak

.

Nikah kıyıldığı gece öldü, mezarı ikinci kez açılacak
banner206
Mersin’de yaşayan 70 yaşındaki Urfalı Ahmet Yeşildağ, internette tanışıp, birlikte yaşamaya başladığı 60 yaşındaki Sevilay Saygın’a mallarını bırakan vasiyetname hazırladıktan sonra, Saygın’ın yeğeni Derya Mızrakçı ile evlendiği akşam öldü.
Mersin’de yaşayan işçi emeklisi Ahmet Yeşildağ, 2013’te yılında bir sosyal paylaşım sitesinde okey oynarken Sevilay Saygın’la tanıştı. Telefonla görüşmeye başlayan ikili birlikte yaşamaya karar verince Ahmet Yeşildağ, Mersin’de sattığı evin parasını Bursa’daki Sevilay Saygın’a gönderdi. Yeşildağ çocuklarının bu ilişkiye karşı çıkması üzerine, Mudanya’da yaşayan Sevilay Saygın’ın yanına gelip birlikte yaşamaya başladı. Birlikteliklerinin dördüncü ayında Yeşildağ, Şanlıurfa’daki mallarını da Sevilay Saygın’a bıraktığını belirten bir de vasiyetname imzaladı. Ahmet Yeşildağ, vasiyetten bir gün sonra da birlikte yaşadığı Sevilay Saygın’ın isteği üzerine, kadının yeğeni Derya Mızrakçı ile resmi nikahla evlendi. Yeşildağ, nikahının kıyıldığı 23 Mayıs 2013 gecesi evde fenalaştı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Yeşildağ yaşamını yitirdi.
 
Vücudunda zehir bulundu 
Babasının ölümünü öğrenen Ali Yeşildağ, ölümünü şüpheli bulup savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık mezarı açtırıp alınan parçalara otopsi yaptırınca, ölen Ahmet Yeşildağ’ın vücudunda zehirleyici miktarda morfin ve kodein maddesi tespit edildi. Bunun üzerine Sevilay Saygın, Derya Mızrakçı Yeşildağ ile annesi Beyhan Mızrakçı cinayet suçlamasıyla tutuklandı. 
 
Ömür boyu istendi 
Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Tasarlayarak adam öldürme’ suçlamasıyla yargılanan 3’ü kadın 4 sanık hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yapılan yargılama sırasında önce Derya Mızrakçı Yeşildağ ve annesi Beyhan Mızrakçı daha sonra da Sevilay Saygın tahliye edilince, davada tutuklu sanık kalmadı. 
Geçen ay yapılan duruşmada okunan bilirkişi raporunda ölümün doğrudan doğruya morfinden dolayı değil, alınmış bir ilacın morfin zehirlenmesinden olabileceği ifade edilince mahkeme heyeti, dosyanın Adli Tıp Biyoloji İhtisas Dairesi’ne gönderilmesine karar verdi. 
 
Kemiklerden parça alınacak 
İstanbul 5. Adli Tıp Kurumu’ndan 5 profesörün yaptığı inceleme sonrası Yeşildağ’ın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için kemiklerinden alınacak parçada DNA incelemesi yapılmasına karar verdi. Bunun üzerine önceki gün yapılan ve üç sanığın hazır olduğu Derya Mızrakçı Yeşildağ’ın ise katılmadığı duruşmada mahkeme heyeti, istenilen kemik parçalarının alınması için Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi’nde bulunan mezarın ikinci kez açılmasına karar verdi.
 
42 yaşındaki Derya Mızrakçı ve akrabası 60 yaşındaki Sevilay Saygın (altta sağda) tahliye edildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142