O Vali ile ilgili flaş Urfa detayı...

.

O Vali ile ilgili flaş Urfa detayı...
banner206

Yozgat’ta dün genelge yayımlayarak il genelinde içki içilen yerlerin kapatılmasını kararlaştıran Vali Kemal Yurtnaç’ın kaymakam adayı olarak Şanlıurfa’da görev yaptığı öğrenildi. Yozgat Valiliği'nin il genelinde faaliyet gösteren gazino, bar ve pavyon gibi alkollü içecek tüketilen tüm umuma açık yerleri kapattığı yönündeki haberlerin ardından Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç'tan açıklama geldi. Vali Yurtnaç, "Bütün içkili mekanları kapatmadıklarını, 28 tane bar, pavyon ve buna benzer standardı düşük yerleri kapattıklarını" söyledi. Yurtnaç,'Hem toplum sağlığın hem aileyi korumak hem de bu mekanların standardının yükselmesi için bir bakıma elektrik verdik, herkes kendine gelsin burada' ifadelerini kullandı.

Vali Yurtnaç, “Biz bar, pavyon ve ona benzer çalışan gazinoları kapattık. Geçen haftalarda Sarıkaya ilçemizde hem yaralamalı hem de cinayet olayı oldu. Bu mekanları kalitesi artsın, standardının yükselmesi için gerekli çalışmaları yaparız. Bunlar açılabilir, ancak bu seviyede kavga, dövüş, yaralama adam öldürme ve gürültünün olduğu yerde kamu güvenliğini sağlamak bizim görevimiz. Bu durumun başka tarafa çekilmemesi lazım” dedi.

 

'PANCAR PARASI GİDİYORDU'

Özellikle kadınların isteği üzerine ailenin birlik ve bütünlüğünü korumak için böyle bir uygulamayı uygun gördüklerini kaydeden Vali Yurtnaç, “Pancar hasadından ilimize 200 milyon liraya yakın para girmektedir. İnsanlar çocuklarının ve ailesinin nafakasını götürüyorlar buralarda yiyorlar, uygunsuz ortamlarda. Kapattığımız bölgedeki bar, pavyonlarda aile huzurumuzu bozan, kadınlarımızın şikayetçi olduğu, aileyi korumak maksatlı yaptık bu kapatmayı.

 

 BİR BAKIMA ELEKTRİK VERDİK

Tüm bunları düşünerek OHAL düzeni bozulmadan hem toplum sağlığını ve aileyi korumak hem de bu mekanların standardının yükselmesini sağlamak amacıyla bir bakıma elektrik verdik, herkes kendine gelsin burada. Yoksa amacımız buradaki içkili lokantalar, kafeler hiçbir zaman kapatılmış değil" diye konuştu.

 

'KAPATILACAK 28 MEKAN VAR'

İçki içen ve içmeyen tüm vatandaşların huzurunu sağlamanın görevleri olduğunu söyleyen Vali Yurtnaç, "Eğer aile hayatını korumaya yönelik çalışmamız varsa bu da bizim görevimiz. Ben ilçe ziyaretleri yapıyorum, şeker pancarının çokça üretildiği yerlerde kadınlarımızın şikayetleri var. Bir şekilde bunlara engel olmamız lazım. Bir dönem Karadeniz bölgesinde Rusya’dan gelen kişiler vardı. Toplumun ahlakını, sağlığını güvenliğini tehdit eder noktaya geldiyse bugünde bizim bölgemizde bar ve pavyonlar burayı tehdit eder hale gelmiştir. Buralar hem güvenlik açısından sakıncalıdır hem de aile huzuru açısından önemlidir. Standardı düşük, yerlerde hizmet sunan, vatandaşların girmekten imtina ettiği, korktuğu yerleri kapattık. Kamuoyunun bu konuda yanlış bir algı ve hesap içerisine girmemesi gerekiyor. Biz genel emri yazdık. Zabıtamız böyle yerleri bugün, yarın kapatacaktır. Bölgemizde 28 tane bu manada yerler var bunlarla ilgili tedbirler uygulanacak” ifadelerini kullandı. Konuyla ilgili görüş beyan eden vatandaşlar da uygulamayı olumlu bulduklarını dile getirdi.

 

YOZGAT VALİSİ KEMAL YURTNAÇ KİMDİR?

1965 yılında Tokat'ta dünyaya geldi. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi ve Şanlıurfa'da kaymakam adayı olarak görevlendirildi. Bir yıl süreyle İngiltere'de dil eğitimi gördü, ardından Denizli'nin Çardak ve Honaz ilçelerinde kaymakam vekili olarak görev yaptı. Sinop'un Dikmen, Bingöl'ün Solhan, Siirt'in Tillo ve Samsun'un Ladik ilçelerinde kaymakamlık yaptı. 1997-2000 yılları arasında Erzincan Vali Yardımcılığı, 2000-2003 yılları arasında Giresun Vali yardımcılığı, 2003-2006 yılları arasında Denizli Vali yardımcılığı görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığı'nda müşavirlik ve daire başkanlıkları görevlerinde bulundu, Said Yazıcıoğlu ve Faruk Çelik'in Devlet Bakanlığı dönemlerinde bakan danışmanlığı yaptı. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda bulundu. 2014- 2016 yılına kadar Başbakanlık Müşavirliği görevinde bulundu, 10 Haziran 2016'da Yozgat Valisi oldu. Evli ve iki çocuk babası. İngilizce ile orta derecede Arapça ve Gürcüce biliyor

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 00:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142