Öcalan'ın evine yürüyecekler

Öcalan'ın evine yürüyecekler

 DBP Şanlıurfa İl Eş Başkanı İsmail Kaplan, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın 4 Nisan'da yapılacak olan 66’ncı doğum günü için yarın kent merkezinden Öcalan'ın doğum yeri olan Halfeti'nin Ömerli Mahallesi'ne 'Öcalan'a özgürlük' sloganıyla yürüyeceklerini söyledi.

Abdullah Öcalan’ın 66’ncı doğum günü kutlamalarının hazırlıklarına başlandı. Bu yıl ilk defa kent merkezinde toplanacak olan kutlama komitesi ekibi, Öcalan'ın doğum yeri olan Ömerli'ye yürüyüş başlatacak. Yaklaşık 120 kilometre mesafeyi yürüyecek olan grup, güzergah üzerindeki Suruç ve Halfeti ilçelerinden de katılımcılar ile 4 Nisan'da Ömerli Mahallesi'ne ulaşacak.

DBP Şanlıurfa İl Eş Başkanı İsmail Kaplan, yarın sabah kent merkezinden 'Öcalan’a özgürlük’ sloganıyla yürüyüş yapılacağını belirterek, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da sayın Abdullah Öcalan'ın doğum gününü büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Bizler de Öcalan'ın özgürlüğü için Şanlıurfa’dan Ömerli'ye yürüyeceğiz. Yapacağımız yürüyüş 3 Nisan'da Halfeti'deki kutlamalara ulaşacak ve 4 Nisan günü halkımızla birlikte Ömerli'ye gideceğiz" dedi.

Kaplan, Öcalan'ın bu yıl doğum gününü farklı kutlamalarının amacının Öcalan'ın özgürleşmesi ile çözüm sürecinin sağlıklı yürümesi olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2015, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142