Öcalan'ın Kandil korkusu!

.

Öcalan'ın Kandil korkusu!
banner206

 Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, "Öcalan 'çatışmaları ve saldırıları kesin dediğimde kesmeyebilirler' endişesini taşıdığı için böyle bir çağrı yapmıyor" dedi.

Moderatörlüğünü Ahmet Hakan'ın yaptığı 'Tarafsız Bölge' programına katılan Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek ses getirecek açıklamalarda bulundu. Zeyrek, herkesin merak ettiği 'Abdullah Öcalan neden PKK'ya dur çağrısında bulunmuyor?' sorusuna da cevap verdi.

Ünlü gazeteci 7 Haziran seçimlerinden sonra Öcalan ve Kandil'in gücünü sivil siyasete kaptırdığını ve şimdi de o gücü geri almak için yoğun çaba harcadıklarını iddia etti.

 

"ÖCALAN BU YÜZDEN ÇAĞRI YAPMIYOR"

Zeyrek istihbaratçıların analizlerine dayandırdığı iddiasını şöyle açıkladı: "'Öcalan'a gidildiğinde bir sonuç elde edilmesi lazım. Öcalan 'çatışmaları ve saldırıları kesin dediğimde kesmeyebilirler' endişesini taşıdığı için böyle bir çağrı yapmıyor. Öcalan devletle görüşüyor. Şu anda bunu bildiğimden söylüyorum."

 

"LİDERLİĞİMİ, ÖNDERLİĞİMİ TARTIŞTIRMAM"

Zeyrek, Öcalan'ın devlet heyetine yaptığı son açıklamada "Ben bunlara dur desem durmazlar. Liderliğimi, önderliğimi tartıştırmam. O nedenle benden böyle bir şey beklemeyin" dediğini aktardı.

 

"GÜÇLERİNİ SİVİL SİYASETE KAPTIRDILAR"

Deniz Zeyrek ayrıca 7 Haziran seçimlerinden sonra Öcalan ve Kandil'in gücünü sivil siyasete kaptırdığını, şu an o gücü geri almak için can siperhane bir şekilde mecadele ettiklerini de ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142