Ölümüne yolculuk

.

 Ölümüne yolculuk
banner206

Yaşanan kazalar, ölümler ve yapılan tüm uyarılar yine yeterli olmadı. Aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu Şanlıurfa’dan yola çıkan 95 kişi, bir TIR’ın kasasına ‘balık istifi’ dolduruldu. Neyse ki ‘ölüme yolculuk’, vatandaşların ihbarı üzerine polis ekiplerinin Elmadağ’da TIR’ı durdurmasıyla son buldu.

Elmadağ’da, mevsimlik tarım işçilerini TIR kasasındaki ‘balık istifi’ yolcuğu, polis ekiplerinin aracı durdurmasıyla sona erdi.

Şanlıurfa'dan Düzce'ye gitmek üzere yola çıkan tarım işçileri ve ailelerinden oluşan 95 kişi, kiraladıkları TIR’ın kasasında eşyalar arasında yolculuk yaparak Ankara'ya kadar ‘balık istifi’ vaziyette geldi. Güzergahta yolculuk yapan diğer sürücülerin ihbarı üzerine polis ekipleri, Elmadağ'ın Çaykur mevkisinde kapalı kasa TIR’ı durdurdu. TIR’ın kasasında çok sayıda kişiyle karşılaşan ekipler, bu tehlikeli yolculuğun devam ettirilmesine izin vermedi.

Aralarında bebek, çocuk ve kadınların da bulunduğu 95 kişinin TIR’ın kasasından inmesi dakikalarca sürdü. Tarım işçileri ve aileleri, ayarlanan otobüsle yolculuğuna devam etti.

 

6 AYDA 646 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Türkiye’de ‘iş kazaları ve işçi ölümlerinde’ ilk sıralardan birini tarım iş kolu alıyor. İşçilerin karşılaştığı kaza ve ölümleri raporlaştıran İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin verilerine göre, 2015 yılının ilk altı ayında 646 işçi yaşamını yitirdi. İşçilerin en çok trafik-servis kazalarında, düşme, ezilme-göçük nedeniyle hayatlarını kaybettiğine dikkat çekiliyor.

 

MANİSA’NIN ÜZERİNDEN 1 AY GEÇTİ

Öte yandan geçen ay Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde, kasasında tarım işçisi taşıyan kamyonet, süt tankeri ile çarpışmış. Feci kazada kamyonetteki 13’ü kadın 15 tarım işçisi yaşamını yitirmişti. (hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2015, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142