banner227

Osman dede açtı ağzını yumdu gözünü
banner206
banner238

15 Tem­muz'daki darbe gi­ri­şi­mi­nin ar­dın­dan 2. kal­kış­ma­nın Gü­ney­do­ğu'dan baş­la­tı­la­ca­ğı ve İngi­liz­le­rin böl­ge­de­ki aşi­ret­le­rin borç­la­rı­nı öde­di­ği şek­lin­de­ki id­di­ala­ra bir tep­ki­de Şan­lı­ur­fa’dan geldi.

Ba­dıl­lı aşi­re­ti­nin ka­na­at ön­de­ri Hacı Osman Ba­dıl­lı id­di­ala­rı sert bir dille ya­lan­la­ya­rak, Aşi­ret­le­rin bay­ra­ğı­nı, va­ta­nı­nı ve na­mu­su­nu sa­ta­ma­ya­ca­ğı­nı söy­le­di.

2. Darbe gi­ri­şi­mi­nin Gü­ney­do­ğu’dan baş­la­ya­ca­ğı yö­nün­de id­di­alar­da Ba­dıl­lı aşi­re­ti­nin önde gelen ismi 95 ya­şın­da­ki Osman Ba­dıl­lı’dan sert tepki geldi.

Aşi­ret­le­rin bay­ra­ğı­nı, va­ta­nı­nı ve na­mu­su­nu sa­ta­ma­ya­ca­ğı­nı söy­le­yen 95. Ya­şın­da­ki Osman Dede, “Aşi­ret­ler ola­rak Fran­sız­la­rın Urfa’yı işgal et­ti­ği dö­nem­de nasıl iha­net et­me­dik ise şimdi de iha­net et­me­yiz” dedi.

Şan­lı­ur­fa’nın kur­tu­luş dö­ne­min­de­ki bir olayı da an­la­tan Osman Ba­dıl­lı, “Fran­sız ko­mu­tan­lar Şan­lı­ur­fa’ya ge­le­rek Ağız­han kö­yün­de amcam Sait Ba­dıl­lı’nın ya­nı­na geldi. Ken­di­le­ri ile mü­ca­de­le­ye gir­me­me­le­ri­ni ken­di­le­ri­ni ko­mu­tan ya­pa­cak­la­rı­nı ve ira­de­yi ken­di­le­ri­ne tes­lim ede­cek­le­ri­ni söy­le­di. Buna rağ­men amcam Sait Ba­dıl­lı ka­nı­nın son dam­la­sı­na kadar iş­gal­ci­ler­le mü­ca­de­le ede­ce­ği­ni söy­le­di.” Diye be­lirt­ti.

Osman Dede, “Aşi­ret­ler if­fet­li­dir. Şe­ref­li­dir. Aşi­ret­ler böyle bir şe­ref­siz­lik yap­maz­lar. Bu dev­let bizim sem­bo­lü­müz­dür. Şe­re­fi­miz­dir. Na­mu­su­muz­dur. İnsan olan na­mu­su­na, şe­re­fi­ne iha­net yapar mı? 15 Tem­muz darbe gi­ri­şi­mi­ni kim te­şeb­büs et­miş­se Allah on­la­rın be­la­sı­nı ver­sin. Kim bu hü­kü­me­ti ve dev­le­ti yık­mak is­te­miş­se na­mus­suz­dur. Dev­le­ti­miz, hü­kü­me­ti­miz sağ­lam­dır. Her şe­yi­miz ye­rin­de­dir. Biz dev­le­ti­mi­ze, hü­kü­me­ti­mi­ze bağ­lı­yız. Aşi­ret­le­rin hiç biri para almaz. İnsan na­mu­su­na iha­net yapar mı? Dev­let bizim sem­bo­lü­müz ve na­mu­su­muz­dur. Bu iha­ne­ti yapan kendi na­mu­su­na da iha­net et­miş­tir. Doğu ve Gü­ney­do­ğu’da ki bütün aşi­ret­ler böyle bir işe gi­riş­mez­ler. Yalan, if­ti­ra­dır. Biz iman­lı­yız. Biz din­da­rız.” Şek­lin­de ko­nuş­tu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner195

banner142