Oyuncaklarını Halep’li çocuklara gönderdiler

.

Oyuncaklarını Halep’li çocuklara gönderdiler
banner206

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim ve öğretim gören öğrenciler topladıkları oyuncaklarını Suriye’nin Halep kentinde bulunan ve savaşın ortasında kalan çocuklara gönderdiler.

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda toplanan 475 koli yardım malzemesi özenle kolilenip yardım tırına yüklenerek Halep’e gitmek üzere yola çıkarıldı. Yardım kolilerinin içerisinde ağırlıklı oyuncak olmak üzere gıda malzemeleri, 500 adet battaniye, giyim ve çeşitli insani yardım malzemelerinin yer aldığı öğrenildi.

2002 Vakıflar İlkokulunun bahçesinde toplatılan yardım kolilerini inceleyen Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, “Haliliye Kaymakamımız Sayın Ali Yılmaz beyin himayelerinde Suriye’deki kardeşlerimize yönelik bir yardım kampanyası başlattık.

Ben öncellikle çocuklarımızla gurur duyuyorum, kendi oyuncaklarını savaşın ortasında kalan kardeşlerine göndererek büyük bir fedakârlık örneği sergilediler. Kendi imkânlarımızdâhilinde Halep’te savaşın ortasında kalan çocuklar ve aileler için bir şeyler yapmak istedik. Çeşitli gıda, giyim, battaniye ve çocuklarımızda oyuncaklarını hediye ettiler. Bizde onları elimizden geldiğince düzgün bir şekilde paketleyerek yardım tırına doldurup Halep’li kardeşlerimize gitmek üzere yola çıkardık. Allah emeği geçenlerden razı olsun.” Dedi.Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142