Özcan'dan 18 Mart mesajı...

Özcan'dan 18 Mart mesajı...

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.Milletvekili Halil Özcan mesajında şunları söyledi:”

Tarihin akışını değiştiren nice şanlı zaferler vardır ve Çanakkale Zaferi’de bunlardan biridir. Çanakkale, yüreği sarsılmaz imanla ve vatan aşkıyla çarpanların, hayâsızca bir işgale gövdesini siper ettiği yerdir.
Çanakkale, Mehmetçiğimizin “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” parolasıyla istiklali ve istikbali uğruna toprağa düştüğü yerdir. Çanakkale, Anadolu’nun her köşesinden, Şam’dan, Bağdat’tan, Rumeli’den,  Bosna’dan kopup gelmiş, dilleri ve renkleri farklı ama dâvâları aynı olan bir milletin omuz omuza verdiği mücadelenin adıdır. Çanakkale, kadınıyla erkeğiyle ecdadımızın taşıdığı bir sancak, her karışında o aziz ruhu barındıran bir topraktır. Çanakkale; “Gevşeklik göstermeyin, üzülmeyin; eğer inanmışsanız şüphesiz en üstün olan sizsiniz.” müjdesinin tecelli ettiği yerdir. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimize kastedenler, dün olduğu gibi bugün de hiçbir vicdânî ve ahlâkî değer tanımadan milletimizin üzerine gelmektedir. Terör örgütleri ve zulüm çeteleri, aziz milletimizin huzurunu, birliğini ve dirliğini bozmaya çalışmaktadır. Ancak, aramıza fitne tohumları ekmeye, irademizi ve basiretimizi zayıflatmaya uğraşanların sonu hüsran olacaktır. İmanımızdan aldığımız güç ve tarihimizden aldığımız ilhamla bizler bugün de barışı, huzuru, kardeşliği ve adaleti tesis etmek için mücadele etmekteyiz. Tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi, bizi biz yapan ve bugünlere getiren zaferlerimizi unutmayalım, unutturmayalım. Çanakkale’yi geçilmez kılan ruhu ve şühedâ fışkıran toprağımızın izzetini evlatlarımıza öğreterek ecdadımızın emanetine sahip çıkalım. “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet” şiarıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü geleceğini hep birlikte inşa edelim. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 104. yılında aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor; dinimiz, mukaddesâtımız, vatanımız ve milletimiz için can veren bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142