Özyavuz, “Çanakkale Zaferi, tarihimizin altın sayfasıdır”

Özyavuz, “Çanakkale Zaferi, tarihimizin altın sayfasıdır”

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Çanakkale Zaferi’nin tarihimizin altın sayfası olduğunu belirterek, “Bu zafer ile sadece bir milletin anlık kaderi değil, aynı zamanda koca bir milletin gelecek nesillerinin kaderi belirlenmiştir” dedi.

Başkan Özyavuz; Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajında; “Türk Milleti, birlik ve beraberliğe, özgürlük ve bağımsızlığa olan inancıyla tüm olumsuzluklar ve imkânsızlıklar içinde Çanakkale’de büyük bir direniş göstermiş, donanım ve imkân bakımından kendisinden kat kat üstün olan ülkelere karşı önemli bir zafer kazanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Türk milletinin gösterdiği kahramanlıkla “Çanakkale Geçilemez!” olgusunu tüm dünyaya kabul ettirdiğini belirten Özyavuz, şunları kaydetti;

“Bizler, bu yıl şanlı ecdadımızın bizlere miras bıraktığı bu kutsal topraklarda, dillere destan Çanakkale Zaferi’nin 104’ncü yılını kutluyoruz.

Bu zafer ile sadece bir milletin anlık kaderi değil, aynı zamanda koca bir milletin gelecek nesillerinin kaderi belirlenmiştir. Bu vatanın dört bir köşesinden gelip, Çanakkale Destanı'nı yazanların bir tek ortak noktası vardır; o da bu toprakların kalıcı sahibi olmak, ata yadigârı bu mübarek toprakları düşman askerine çiğnetmemek, kalplere seslenen gökleri inleten ezan seslerini susturmamak ve bu kutsal toprakları ilelebet vatan olarak sahiplenmektir.”

“Çanakkale Destanı, tarihe altın harflerle yazılan bir zaferdir” diyen Özyavuz, şunları kaydetti;

“Büyük Türk Milleti ve onun bağrından çıkan kahraman askerlerimiz, dün nasıl ki Çanakkale’de ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bu gün de aynı şekilde her tür tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıktadır.

Çanakkale Zaferimizin 104’ncü Yılı vesilesiyle bu vatanı bizlere tertemiz kanlarıyla emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran, minnet ve saygıyla yâd ediyorum.

Şanlı zaferimiz kutlu olsun, gelecek nesiller bu zaferle hayat bulsun.”

URFASTAR

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142