Pakyürek'ten açıklama

Pakyürek'ten açıklama
banner206

 Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Yıldız Pakyürek, kendisi hakkında sitemizde yayınlanan ‘Harran Üniversitesinde skandal’ isimli haberle ilgili açıklama gönderdi.

Pakyürek, gazetemize gönderdiği açıklamasında, ‘Harran Üniversitesinde skandal’ adlı haberde kendisi hakkında yayınlanan haberin gerçeği yansıtmadığını belirterek, şunları kaydetti;

“Urfastar.com internet gazetesinde şahsıma yöneltilen yanlış bilgi ve suçlamalara karşı tarafımdan aşağıdaki açıklamaların yapılmasına (4 madde halinde) ihtiyaç duyulmuştur:

            1.Ders verdiğim öğrencilerime sınav konularını bildiren mesaj çekmem, sınav sonuçlarını geç ilan etmem, sınavdan geçen öğrenci sayısının az olması, derslere girmediğim, fazla konu işlemediğim, dersin uygulamalarına öğrencileri götürmediğim, öğrencilerin muhatap bulamadığı ile ilgili olarak haberde yazılanlar, tamamen mesnetsiz iddialar ve yanlış bilgiler içermektedir. İsnat edilen suçlamaların gerçek olmadığına dair bilgi, Bölüm Başkanlığımız ve Fakülte Dekanlığımız’dan öğrenilebilir.

            2.Fakülte yönetimi, öğretim elemanı ihtiyacını, Rektörlük makamına bildirir. Rektörlük de bunu değerlendirerek kadro ilanına gider. Araştırma görevlileri, öğretim üyesinin derse girmediği durumlarda eğitimin aksamaması için derse girerler, ancak öğretim üyesi yerine ders vermeleri yasal değildir.

            3. Düzenleme kurulu başkanı olarak görevli olduğum Bahçe Bitkiler Kongresi, HRÜ. Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilmiştir. Kongre kitabının çalışmaları bitmiş olup, Temmuz 2014 tarihinden itibaren PDF formatında Fakültemizin web sayfasında yayınlanmakta ve katılımcılar, web sayfasından makalelerini indirerek kullanmaktadır.

            4.Ekim 2002 ve2005 yıllarında iki kez atandığım Suruç Meslek Yüksek Okulu Müdürlük görevimde Ekim 2008’de görev sürem dolduğu için ayrıldım. Ayrıca, 2004-2012 yıllar arasında da üniversite yönetim kurulu üyesi olarak görevimi sürdürdüm. Haberde yazıldığı gibi, bu dönemlerden önce ve sonrasında üniversite tarafından hakkında açılmış hiçbir soruşturma bulunmamaktadır. Bu konuda da yalan ve mesnetsiz iddialara bulunulmuş ve iftira atılmıştı.

            Sonuç olarak, urfastar.com internet gazetesinde yazılanların ve suçlamaların hiç birisi gerçek değildir ve tümüyle şahsıma karşı yanlış bilgi ve hareketler içermekte ve gerçeği saptırmaktadır. İşimde gösterdiğim hassasiyet, iltimassız, doğru ve dürüst davranışlarımın bazı kişi ve çevreleri rahatsız ettiğini düşünüyorum. Dün olduğu gibi, bundan sonrada, doğruluğumdan ve dürüstlüğümden hiçbir şekilde taviz vermeden çalışma hayatıma devam edeceğim. Tüm bu mesnetsiz ve şahsıma yönelik yalan haberlerin ivedi olarak tekzip edilmesini, aksi halde uğradığım zarar ve ziyan ile tutacağım avukat ve mahkeme masraflarının muhataba ait olduğunu ihtar ederim.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142