Pınarbaşı'ndan 'Huzur' operasyonu

Pınarbaşı'ndan 'Huzur' operasyonu
banner206

Şanlıurfa'da, vatandaşların huzurunu sağlamak amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli 500 polis, eğlence mekanlarında denetim yaptı. Yaklaşık 6 saat süren denetimlerde, polis, kurallara uymayan ve ruhsatı bulunmayan işyerleri sahipleri ile bazı Suriye uyruklu kişiler hakkında işlem yaptı.

İçişleri Bakanlığı'nın son kararnamesiyle Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Eyüp Pınarbaşı, görevinin üçüncü gününde kentte huzurun sağlanması için bazı toplantılar yaptı. Toplantıların ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli resmi ve sivil ekiplerden oluşan 500 personel, akşam saatlerinde Asayiş Ekipler Amirliğinde toplanarak, denetim yapılacak park ve eğlence mekanlarını belirledi. Polisler, daha sonra belirlenen yerlere geçerek, burada kimlik kontrolü yapıp, vatandaşların huzurunu bozan kişilere 'Kabahatler Kanunu' kapsamında ceza kesti. Yapılan üst aramalarında üzerilerinde uyuşturucu madde ve ruhsatsız tabanca ele geçirilen 5 kişi hakkında da yasal işlem başlatıldı.


45 Eğlence mekanına baskın yapıldı

Polisler, gecenin ilerleyen saatlerinde kent merkezindeki 45 ayrı eğlence mekanına baskın düzenledi. Yapılan baskınlarda, ruhsatı olmamasına rağmen alkol satışını yapan bazı işyeri sahipleri hakkında tutanak tutuldu. Bazı Suriye uyruklu kişiler hakkında da yasal işlem başlatıldı. Yaklaşık 6 saat süren huzur operasyonuyla ilgili bilgi veren Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, benzer uygulamaların süreceğini ve vatandaşların huzurunu sağlamak için her türlü çalışmayı yapacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142