Sahte polisler yakalandı

Sahte polisler yakalandı
banner206
 Samsun'da kendilerini savcı ve polis olarak tanıtarak telefonla aranan 4 ayrı kadını dolandırmaktan gözaltına alınan 2 üniversite öğrencisi genç, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Samsun'un Atakum ilçesi Cumhuriyet Mahallesi ve Esenevler Mahallesi'nde 22 gün içinde 4 ayrı kadın, kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan dolandırıcıların tuzağına düşerek altın ve paralarını sahte polislere elden teslim etti. Dolandırıcılar, Esma F.'den (58) 2 bin lira, 120 euro ve 10 gram altın bilezik, Zülfiye E.'den (59) bin 650 euro, 130 lira ve 2 adet altın küpe, Salice E.'den (69) 4 bin 100 lira ve Yasemin Ç.'den (30) ise 8 adet altın bilezik, 3 adet altın yüzük, 2 adet kol saati, 1 adet altın künye, 1 adet altın zincir, 3 adet çeyrek altın ve 1 adet yarım altını verilen adreslere gidip teslim aldı. Dün Samsun Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışan polis memurunun eşi Ayşe D.'yi (42) telefonla arayan dolandırıcılar, kendilerini yine savcı ve polis olarak tanıtıp terör örgütüne yardım ettiklerini tespit ettiklerini ve interneti kaçak kullanarak bütün bilgilerinin terör örgütlerinin eline geçtiğini söyleyerek, evindeki altın ve paraları eve gelecek olan polise teslim etmesini istedi. Polis eşi, olayın bir dolandırıcılık olduğunu anlayarak şahıslar ile para ve altınları teslim etmek için Samsun Valiliği Konağı yanında buluşmak istedi. Ayşe D., durumu Valilik Konağı'ndaki görevli polislere bildirdi. Altın ve paraları teslim almak için buluşma yerine gelen Ahmet Y. (22) polis tarafından yakalanırken, yanındaki Salih T. (23) ise kaçtı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, kaçan Salih T.'yi de kısa sürede yakaladı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan ve pişman olduklarını söyleyip suçlarını itiraf eden Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı üniversite öğrencisi gençler, sorgularının tamamlanmasının ardından bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren Ahmet Y. ve Salih T., "nitelikli dolandırıcılık" suçundan tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277