Şehit düşen uzman çavuşla ilgili kahreden detay...

.

Şehit düşen uzman çavuşla ilgili kahreden detay...
banner206
 Şırnak'ta bu sabah PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Efe Osman Apaydın'ın bir yıl önce de yaralanarak gazi olduğu ortaya çıktı.

Şırnak'ta sabah saatlerinde teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Efe Osman Apaydın, bir yıl önce de teröristlerle girdiği çatışmada yaralandığı ve iyileşir iyileşmez görevine döndüğü öğrenildi.

 

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen operasyon sırasında sabah saatlerinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan çatışmada şehit olan askerlerin kimlikleri belirlendi. Şehitlerden birinin Niğde nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Efe Osman Apaydın, diğerinin ise Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesi nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Turgut Kurtçu olduğu öğrenildi.

 

BİR YIL ÖNCE GAZİ OLDU

Şehit Apaydın'ın, 24 Mart 2016'da, Şırnak'ın Cizre ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan çatışmada omuzundan yaralanarak, gazi olduğu ve memleketi Niğde'de gördüğü tedavinin ardından iyileşir iyileşmez görevinin başına döndüğü belirtildi.

 

2 ÇOCUK BABASIYDI

Şehidin evli ve 2 çocuk babası olduğu da bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2017, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142