Şok yazışmalar ortaya çıktı

.

Şok yazışmalar ortaya çıktı
banner206

 Ankara'da 103 kişinin hayatını kaybettiği barış mitingi katliamı saldırganlarında Yunus Durmaz'ın, saldırı emrini aldığı IŞİD Şeyhi İlhami Balı ile yazışmaları ortaya çıktı.

Ankara katliamını planlayan Yunus Durmaz'ın evinde ele geçirilen belgelerde, eylem emrini IŞİD'in Suriye Şeyhi İlhami Balı'nın verdiği ortaya çıktı. NTV'den Gökhan Gerçek'in haberine göre 103 kişinin hayatını kaybettiği Ankara saldırısının ardından IŞİD hücrelerinde ele geçirilen belgelerin çözümü tamamlandı.

 

SALDIRIDAN 4 GÜN ÖNCE İZİN ALMIŞLAR

NTV'nin ulaştığı yazışmalara göre, Ankara saldırısının talimatı İlhami Balı tarafından 6 Ekim tarihinde yani saldırıdan sadece 4 gün önce verildi.

Durmaz, "Acil izin bekleyen ameller" başlığı altındaki yazışmada çok sayıda talep ve eylem planını Şeyh'le paylaştıktan sonra "Ankara mitingi için izin istedik. Bu en acil olanıydı. Bugünle beraber 4 gün kaldı. Buraya Türk kardeşi şehadet ettirmeye göndereceğiz" diyor.

(IŞİD'in Türkiye yapılanmasının üyesi olduğu iddia edilen canlı bombalar Yunus Emre Alagöz ve Ömer Deniz Dündar saldırıyı birlikte gerçekleştirmişlerdi)

 

G-20 SALDIRISI PLANLAMIŞLAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma dosyasında yer alan örgüt yazışmalarında 15 Kasım'da Antalya'da yapılan G-20 Zirvesi'ni dönük eylem planları da var.

Başsavcılıkça deşifre edilerek önlenen saldırı planına göre IŞİD militanları gece eğlencelerinin yapıldığı 5 bin kişi kapasiteli balo salonunu hedef alacaktı. Bu eyleme dönük keşif ve saldırı talimatını veren isim de aynı: IŞİD'in Suriye Şeyhi İlhami Balı.

 

PATRİOTLARI DA VURACAKLARDI

Balı, Yunus Durmaz'dan toplantının yapılacağı yere yakın bir eylem noktası bulunmasını ancak Türkler yerine yabancıların ağırlıkta olduğu bir yer olmasını istiyor. Bir başka yazışmada ise Yunus Durmaz, Şeyh Balı'dan Amasya 5. Ana Jet Üssü ile Türkiye'de konuşlu Patriot Hava Savunma Sistemleri'ne dönük eylem için izin istiyor.

 

Suriye Şeyhi, Antep Emiri Yunus Durmaz'a canlı bombaların morallerini yüksek tutması için "Dikkat edin istişhadçılar (Canlı bombalar) çok bekleyince nefisyen yorulurlar" nasihatinde de bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142